Federáli v USA pripravujú dražbu zabavených BTC, zúčastníte sa?

Novinky Zabavené bitcoiny skončia v dražbe
Zabavené bitcoiny skončia v dražbe. Zdroj: Shutterstock.com/ART STOCK CREATIVE
BITmarkets BITmarkets

Federálna policajná služba Spojených štátov amerických (The United States Marshals Service – USMS) oznámila spustenie aukcie 660 BTC, ktorá sa má konať už 4. novembra. Záujemcovia o kúpu sa musia identifikovať a tiež zložiť depozit vo výške 200 000 USD. Poďme sa pozrieť, ako taká aukcia vyzerá a čo všetko musia prípadní záujemcovia dodržať, ak by sa chceli zúčastniť.

Podľa dosiaľ zverejnených informácií má byť nadchádzajúca aukcia 660 BTC rozdelená na dve “série” a celkom sedem “blokov”. Séria “A” sa bude skladať zo šiestich individuálnych aukcií po 100 BTC, a zostávajúcich 60 BTC patrí do série “B”. Predávané Bitcoiny pochádzajú z bližšie nešpecifikovaných trestných činností, ktoré sa týkali niekoľkých federálnych zločineckých, občianskych a administratívnych prípadov, a to vrátane nelegálnych obchodov s drogami.

Tip redakcie: 200 rokov stará metóda vystopuje „špinavé” Bitcoiny

Aké sú pravidlá takejto aukcie?

Registrácia prípadných záujemcov bude otvorená v dobe od 22. októbra 8:00 EDT (Eastern Daylight Time – ide v podstate o letný čas používaný v niektorých východných oblastiach USA a Kanady, ktorý je oproti UTC oneskorený o 4 hodiny) až do poludnia 31. októbra. Záujemcovia nebudú poznať konkurenčné čiastky a po tom, čo učinia svoju ponuku, ju už nemôžu zmeniť.

Federálna policajná služba sa zaväzuje, že dá všetkým potenciálnym uchádzačom o účasť v aukčnom procese vedieť, či boli určení ako spôsobilí zúčastniť sa aukcie, a to do 1. novembra 17:00. Žiadateľom, ktorý týmto sitom neprejdú a nebudú sa môcť aukcie zúčastniť, budú ich vklady vrátené, rovnako ako aj tým, ktorých ponuky nebudú vybrané ako víťazné.

USMS ďalej upresňuje, že ponuky, ktoré budú závislé od podmienok financovania ďalším subjektom, nebudú pri posudzovaní zohľadnené. Okrem toho, úrad požaduje, aby boli všetky ponúkané čiastky uvedené v amerických dolároch.

Víťazní uchádzači, ktorí by z akéhokoľvek dôvodu nedokončili obchodné transakcie, o tieto svoje vklady prídu. Samozrejme, za predpokladu, že vina nie je na strane Federálnej policajnej služby.

Všetky poplatky spojené s prevodom Bitcoinov budú tiež hradné kupujúcim a USMS začne vracať vklady účastníkom dražby ihneď, ako budú bitcoinové transakcie dokončené. Optimisticky dodávajú, že chcú všetko spracovať do piatich pracovných dní, ale bude to dosť záležať od toho, koľko ľudí sa nakoniec rozhodne týchto siedmich aukčných blokov zúčastniť.

Odporúčame článok: Aukcia obrazu Andyho Warhola prebehne na Ethereum blockchaine

Záver

Federálna agentúra US Marshals Service má už s predajom zabavených Bitcoinov skúsenosti. Napríklad, v júni 2014 predávala necelých 30 000 Bitcoinov obdobnou obálkovou metódou a tento rok v marci ďalších 2 170 Bitcoinov. Veľmi podobný spôsob v minulosti zvolila napríklad aj Austrália, ktorá v júni 2016 predala v aukcii 24 518 BTC v celkovej hodnote 16 miliónov amerických dolárov. Z európskych krajín spomeňme napr. Fínsko či nemecký Úrad pre zneškodňovanie internetovej kriminality. A či sa môžeme podobnej aukcie dočkať aj v našich podmienkach? Ťažko povedať, ale ako vidíme, máme sa kde inšpirovať.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek.

Zdroj:
news.bitcoin.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul