V Ázii sa otvárajú nové burzy - lákajú na nulové poplatky.
V Ázii sa otvárajú nové burzy - lákajú na nulové poplatky. Zdroj: shutterstock.com/AntonBalazh

Zatiaľ čo niektoré ázijské krajiny, ako je napríklad Čína alebo India, si stále stoja za svojimi tvrdými postojmi voči kryptomenám, iné krajiny idú presne opačným smerom. V týchto krajinách dochádza k významnému rozvoju digitálnych mien, čo sa momentálne prejavuje otvorením niekoľkých nových búrz. Tie lákajú potenciálnych investorov na mnoho výhod.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michal.

Najväčší objem obchodu v Ázii sa drží v Japonsku a Južnej Kórei. Zatiaľ čo Japonsko zastáva voči kryptomenám zatiaľ najviac liberálny postoj, nie je možné to isté povedať o Južnej Kórei. Tá bola spočiatku veľmi vľúdna, obzvlášť v dobe, kedy do krajiny „utekala“ rada klientov z Číny po tom, čo čínska vláda prišla s vlnou zákazov voči kryptomenám. Na začiatku tohto roku však Južná Kórea začala meniť svoje postoje. Ich postupné prehlásenia o reguláciách vyvolali neistotu, ktorá sa prejavila obrovskými predajmi kryptoaktív a to takmer na všetkých burzách. Ich regulácie majú slúžiť predovšetkým k zabráneniu nezákonných činností, ako sú napríklad pranie špinavých peňazí a daňové úniky. Novovznikajúce burzy lákajú potenciálnych investorov na mnohé časovo obmedzené výhody.

Mohlo by vás zaujímať: Prehľad regulácií vo svete – časť druhá

Coinbit

Coinbit je nová kryptoburza juhokórejského herného vývojára Axia Soft Co. Ltd. Ponúkať bude na počiatku celkom 50 druhov kryptomien. Do konca roku sa má toto číslo zvýšiť dvojnásobne. V ponuke nebudú chýbať pochopiteľne tradičné meny ako je Bitcoin, Ethereum či Bitcoin Cash a Litecoin, taktiež Ripple, Waves, Stox, EOS, Vechain, Omisego, Qtum a NEO.

Ako štartovací bonus ponúkajú všetkým svojim klientom nulové poplatky a to do konca mesiaca mája.

Odporúčame: TOP 10 altcoinov s najväčšími ziskami

Jibex

V strede polostrova Zadnej Indie sa rozprestiera Thajsko. Táto krajina je jedna z mála, ktorá má jasnú daňovú politiku kryptomien. Na krypto obchody je, podľa zákona z 30. marca tohto roku, uvalená daň 7% a daň zo zisku vo výške 15%. Thajská kryptoburza bola nútená v januári pozastaviť všetky ICO, pokiaľ nebude daňová politika vyjasnená.

Teraz, keď je všetko jasné, sa spúšťa do thajských krypto vôd nová burza Jibex, ktorú podporuje medzinárodná spoločnosť J.I.B. Computer Group Co. Ltd., obchodujúca s výpočtovou technikou po celom svete.

Jibex bude zo začiatku ponúkať iba päť kryptomien. BTC, BCH, ETH, LTC a XRP. Postupne ich však plánuje pridať viac. Burza taktiež sprostredkováva krypto peňaženku.

Aj táto nová kryptoburza ponúkne svojim klientom „odpustenie“ transakčných poplatkov a to až do 26. júna. Pri slávnostnom spustení burzy sa rovnako vzdáva svojej provízie vo výške 0,24%.

„Partnerstvo s firmou J.I.B Computer Computer (JIB) poskytne užívateľom pokoj a dôveru pri ich investovaní. Služba je dobrá, rýchla a pozorná voči všetkým potrebám našich klientov,“ prehlásil predseda burzy Dr. Thantharaksuk Chotirat.

Video nabité informáciami z dielne kryptomagazínu je TU. Pokiaľ sa vám bude páčiť, nezabudnite na odber nášho YouTube kanálu.

Kenniex

Ani vo Vietname nezaostávajú a spúšťajú novú burzu s názvom Kenniex. Sídliť bude v Ho Či Minovom meste. Vietnamská vláda zastáva v poslednej dobe voči kryptomenám skôr tvrdší postoj. Minister Nguyen Xuan Phuc nariadil štátnej banke a niekoľkým ďalším orgánom, aby pritvrdili pri „riadení činností súvisiacich s Bitcoinom a inými kryptomenami.“

Klienti môžu v súčasnej dobe previesť Bitcoin a Ethereum na VND a naopak. Poplatok za transakciu je obvykle 0,4%, ale podľa miestnych médií bude behom prvého mesiaca prevádzky znížený na 0,2%.

“Ide o prvú kryptoburzu v krajine a prvú platformu pre obchodovanie s digitálnymi majetkami a taktiež prvú kanceláriu, kde môžu investori pomocou našich služieb získať efektívne investičné poradenstvo,” stojí na webových stránkach burzy.

Mohlo by vás zaujímať: Ázijské cenové prémium je späť! Viete koľko tam stojí jeden bitcoin?

Coinvil

Na Filipínach vzniká spoločný projekt juhokórejskej blockchainovej spoločnosti Glosfer a Coinvil. Glosfer má na starosti vývoj platformy, zatiaľ čo Coinvilu bude v rukách ležať samotná prevádzka rovnomennej burzy. Oproti vyššie menovaným burzám sa líši v tom, že Coinvil je ešte len na začiatku svojej cesty.

„Filipíny sa stanú najväčším trhom pre obchodovanie s kryptomenami, ktorý bude spájať Európu a Áziu,“ prehlásil CEO Coinvilu Park Rae-hyun.

Záver

Ázia je pre kryptomeny veľmi významným trhom. Rozvoj a vznik nových kryptobúrz je toho dôkazom. Taktiež by po vyjasnení regulačných stanovísk jednotlivých krajín mohlo dôjsť k významnému prílivu investorov.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance