CEO FedExu: Blockchain nám umožní ostať v hre.
CEO FedExu: Blockchain nám umožní ostať v hre. Zdroj: shutterstock.com/JHVEPhoto

CEO FedExu: Blockchain nám umožní ostať v hre – Ripple úspešne otestoval xRapid – Holandská kryptoburza BL3P zruší služby pre Bitcoin Cash – CEO maltskej kryptoburzy OKEx rezignoval za nejasných okolností – Nemecká online banka používa Bitcoin pre medzinárodné úvery – Talenty z Wall Street utekajú ku krpytomenám – SAP rozširuje svoju prácu s blockchainom – HSBC testuje akreditívy na báze blockchainu – 28 členských štátov EU formálne ratifikovalo novú AML legislatívu – Zimbabwská centrálna banka zakázala kryptomeny – Thajsko schválilo regulácie pre kryptomeny

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Fred Smith, CEO amerického logistického gigantu FedEx, dnes počas príhovoru na konferencii CoinDesk Consensus zdvojnásobil svoj záväzok prijať blockchainovú technológiu ako spôsob, ako sa táto zavedená mamutia spoločnosť udrží v hre v rýchlo sa meniacom digitálnom svete. Coindesk.com (v EN)

Písali sme tiež: Consensus 2018 – online stream a tipy čo sledovať

Kryptomeny a ICO

Ripple, systém vysporiadania v reálnom čase, zmenáreň a sieť, oznámil výsledky svojho prvého pilotného projektu xRapid – obchodného riešenia pre poskytovateľov platieb a finančné inštitúcie. Ako sa dalo očakávať, Ripple tvrdí, že pilotný projekt bol úspešný. Bitcoinist.com (v EN)

Prečítajte si: Ripple nie je tak ideálny, ako sa zdá

Burzy

Najväčšia holandská kryptoburza BL3P oznámila, že do 15. mája odstráni Bitcoin Cash, a to pred plánovaným tzv. hard forkom meny, s uvedením forku ako hlavného dôvodu pre tento krok. Bitcoinist.com (v EN)

Maltská kryptoburza OKEx vyvolala 14. mája kritiku, pretože jej generálny riaditeľ rezignoval. Tento krok prichádza v ten istý týždeň, kedy kryptoburza údajne prekonala objemy obchodov doterajšej jednotky na trhu, kryptoburzy Binance. Ako dnes hlási Bloomberg, CEO spoločnosti OKEx Chris Lee opustil svoju pozíciu s cieľom “začať nový život.” Cointelegraph.com (v EN)

Biznis

Bitbond, online banka založená v Nemecku v roku 2013 Radoslavom Albrechtom, našla inovatívnu možnosť využitia Bitcoinu: medzinárodné pôžičky. Bola prvou bankou, ktorá použila Bitcoin k prevodu úveru na medzinárodnej úrovni, a to nielen ako zabezpečenie úveru. V súčasnej dobe spracováva takéto úvery za zhruba 1 milión USD mesačne. CCN.com (v EN)

Wall Street stráca veľa talentovaných jedincov v pomerne krátkej dobe. Steve Hunt je poslednou osobou, ktorá sa pripojila k tomuto rastúcemu zoznamu. Bývalého CTO spoločnosti Jump Trading získala populárna kryptoburza Kraken.  Newsbtc.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Wall Street investuje do kryptomien, Bitcoin aj napriek tomu padá

Nadnárodná softvérová firma SAP rozširuje svoju prácu s blockchainom do priestoru dodávateľského reťazca. SAP bude integrovať blockchain do svojej existujúcej technológie Global Track and Trace tak, aby fungoval ako “doplnková vrstva doplňujúca kľúčové procesy, ktorá vytvára jeden zdieľaný pohľad na dáta všetkých zúčastnených strán, ktoré prispievajú k dodávateľskému reťazcu”. Coindesk.com (v EN)

HSBC, ktorá je najväčšou svetovou obchodnou inštitúciou, dokončila akreditív pre potravinársky a poľnohospodársky gigant Cargill, najväčšiu súkromnú spoločnosť v USA, na báze blockchainu. Zmluva bola v skutočnosti spracovaná minulý týždeň a zahŕňala zásielku sójových bôbov z Argentíny do Malajzie. Úspešnosť skúšobnej transakcie znamená, že existuje potenciál blockchainu sa dostať na trh globálneho obchodného financovania, ktorý údajne činí 9 mld. USD. Cointelegraph.com (v EN)

Regulácie

Dnes 28 členských štátov EÚ formálne ratifikovalo novú legislatívu, ktorú Európsky parlament schválil minulý mesiac. Členské štáty budú mať 18 mesiacov, aby ich previedli do svojich vnútroštátnych právnych predpisov. Orgány sa konkrétne zameriavajú na anonymitu v používaní kryptomien, ako je Bitcoin, spolu s použitím produktov spotrebiteľského bankovníctva, ako sú predplatené karty. Akonáhle vstúpi do platnosti, subjekty, ako napr. kryptoburzy, budú musieť dodržiavať pokyny pre tzv. AML, ktoré pravdepodobne zahŕňajú úplné overenie identity zákazníkov a to podľa obsahu balíčka, schváleného už v apríli. Cointelegraph.com (v EN)

Zimbabwská centrálna banka vydala obežník bankovým inštitúciám č. 2/2018: Virtuálne meny, ktorým účinne zakazuje všetku činnosť s kryptomenami. Podniky, ktoré sa zoberajú decentralizovanými menami, majú na prispôsobenie sa 60 dní. Bitcoin.com (v EN)

Legislatívny regulačný rámec pre kryptomeny vstúpil do platnosti v Thajsku kráľovským dekrétom, informovala agentúra Bangkok Post v nedeľu 13. mája. Cointelegraph.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance