Top 10 altcoinov s najväčšími ziskami

Kategorie: Novinky
Top 10 altcoinov s najväčšími ziskami.
Top 10 altcoinov s najväčšími ziskami. Zdroj: shutterstock.com/WitOlszewski

Ceny kryptomien v posledných dňoch rastú. Niektoré výraznejšie, iné menej. Na trhu, ktorý zaznamenal za posledných 24 hodín výrazný rast, je niekoľko mincí ktoré vyčnievajú nad ostatné svojimi ziskami.

Terajší nárast je prvým hlavným oživením cien od poklesu 24. februára. Percentuálna veľkosť zisku môže byť z veľkej časti spôsobená predošlými nízkymi 24 hodinovými objemami obchodu. 24 hodinový objem obchodu sa v posledných niekoľkých dňoch pohyboval okolo 160 000 dolárov, ale s rastom cien sa zvýšil na približne 500 000 dolárov.

Prinášame Top 10 mincí s najvyššími cenovými ziskami za posledných 24 hodín (v čase písania) podľa CoinMarketCap.

Samozrejme nesmieme zabudnúť na Bitcoin, ktorý obsadil priečku č. 11 s nárastom o 7,4%.

Poradie a percentuálny rast

1. Cryptonex 45,5%

Blockchainová finančná sieť, ktorej cieľom je spojiť všetky svetové fiatové meny s kryptomenami a tokenmi a umožniť nakupovať tovar a služby prostredníctvom mobilných telefónov a platobných kariet.

2. Golem 15%

Cieľom tejto kryptomeny je vytvoriť decentralizovanú superpočítačovú sieť založenú na blockchaine. Golem GNT je v podstate menou, ktorú zarobíte pri prenájme výpočtovej kapacity a môžete minúť na jej prenájom.

3. NEO a GAS 14,9%

NEO sa často nazýva “čínsky Ethereum” kvôli jeho podobnosti s mincou číslo dva podľa trhovej kapitalizácie. Podobne sa zameriava na vytváranie a prevádzku zmysluplných zmlúv, ale prináša aj niektoré ďalšie funkcie, ako napríklad jednoduchší programovací jazyk a spárovaný token GAS, ktorý sa používa na prevádzku inteligentných zmlúv. GAS je vyplácaný držiteľom NEO ako dividenda a je obchodovaným tokenom ako takým.

4. SingularityNET 13,8%

SingularityNET pokračuje v raste z predchádzajúceho dňa. Táto kryptomena má za cieľ stať sa de-facto štandardom a ekosystémom umelých inteligencií prevádzkovaných prostredníctvom distribuovanej blockchainovej siete.

5. Nebulas 12,3%

Decentralizovaný vyhľadávací framework pre blockchainy, umožňujúci používateľom vyhľadávanie a katalogizáciu blockchainov. Výsledky sa vrátia pomocou algoritmu s otvoreným zdrojovým kódom.

6. Vertcoin 12,2%

Priamočiara kryptomena bez akýchkoľvek iných vlastností, ako je jeho ekosystém. Vertcoin je navrhnutý tak, aby zostal decentralizovaný a rovnocennejší ako ostatné kryptomeny. Je to už niekoľko rokov a väčšina jeho bohatstva sa od vtedy zhromaždila v malej hŕstke peňaženiek.

7. Nano 11,8%

Nano, predtým známe ako RaiBlocks, je kryptomena štýlu directed acrylic graph (DAG). Dáva každému účtu svoj vlastný blockchain a sieť vytvára akási blockweb s lepšími vlastnosťami ako single blockchain. Nerobí nič okrem prenosu peňažnej hodnoty. Jeho architektúra DAG umožňuje prakticky okamžité prevody s nulovými poplatkami a takmer nekonečné škálovanie.

8. Qtum 11,8%

Qtum je nástrojom na vytvorenie inteligentných zmlúv na existujúcich reťazcoch. Spája Bitcoin a Ethereum blockchainy, aby fungovali naprieč oboma.

9. RChain 11,1%

RChain je inteligentný kontraktový systém s dôrazom na škálovateľnosť. Prevádzkuje svoje inteligentné kontrakty mimo reťazec tak, aby umožnil aplikáciám vykonávať kontrakty priemyselnej veľkosti bez toho, aby zaťažovali sieť.

10. Factom 10,7%

Je distribuovaný systém vedenia záznamov navrhnutý tak, aby uľahčil podnikom ukladanie údajov do blockchainu.

Upozornenie

V čase keď čítate tento článok môže byť poradie zmenené (vzhľadom na veľkú volatilitu kryptotrhu).

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.