Ázijské cenové prémium je späť! Viete koľko tam stojí jeden Bitcoin?
Ázijské cenové prémium je späť! Viete koľko tam stojí jeden Bitcoin? Zdroj: shutterstock.com/ilola

Pamätáte si ešte na koniec minulého roka a na šialené ceny, za ktoré sa v Južnej Kórei obchodovali kryptomeny? Ripple tam na burze stál 4,4 $. Bitcoin sa vyšplhal na 22 500 $. Tieto ceny boli spôsobené dopytom po kryptomenách v krajine a relatívnou uzavretosťou Južnej Kórei. Prísne regulované burzy, zákaz ICO… Japonsko je na tom podobne.

Viac sa dočítate v tomto článku:

Južná Kórea: Nové pravidlá pre obchodovanie s kryptomenami sú už v platnosti

Cenové premium je späť!

V čase písania tohto článku Bitcoin prekonal rezistenciu v okolí 9300 $. Najväčšie volume na trhu má Bitfinex (BTC/USD), kde sa vymieňa za 9473 $. Binance (BTC/USDT) je na 9473 $. Na Upbit-e sa však voči Kórejskému Wonu (BTC/KRW) obchoduje za 9620 $. Na Japonskom Bitflyeri (BTC/JPY) je to 9533 $. Ani Bithumb (BTC/KRW) sa nedal zahanbiť – 9592 $.

Vzniká tak zaujímavá dichotómia, kde západný svet čaká prechod cez rezistenciu (9600 $), no východ už mieri vyššie. Iste, rezistencie na ich menových pároch sú poukladané odlišne, no cenu si momentálne určuje vďaka svojej páke Bitfinex. Je zaujímavé sledovať, ako sa Východ snaží prebrať žezlo.

A iste, sme si vedomí, že ide iba o 100$. Minule však práve takto začala najväčšia pumpa Bitcoinu v histórii. Situáciu budeme naďalej sledovať. Sledujte nás na facebooku, nech vám niečo neujde. Prípadne sa môžete prihlásiť na odber notifikácií (návod nájdete tu).

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance