V Austrálii si Bitcoin a Ethereum kúpite už aj v novinových stánkoch

Kategorie: Novinky
V Austrálii si Bitcoin a Ethereum kúpite už aj v novinových stánkoch.
V Austrálii si Bitcoin a Ethereum kúpite už aj v novinových stánkoch. Zdroj: shutterstock.com/PalSand

Chceli by ste si nakúpiť kryptomeny v novinovom stánku? Ak bývate v Austrálii, máte šťastie! Lokálna burza bitcoin.com.au totiž nedávno spustila projekt, vrámci ktorého je možné kúpiť Bitcoin alebo Ethereum vo viac než 1200 stánkoch po celej krajine.

“Toto je skvelá alternatíva pre každého, kto váhal s nákupom,
pretože mu to v minulosti prišlo príliš zložité.”

Povedal Rupert Hackett, šéf burzy bitcoin.com.au.

Na nákup potrebujete iba peňaženku

Aby záujemcovia mohli nakúpiť Bitcoin alebo Ethereum, potrebujú kryptopeňaženku. Následne stačí oskenovať QR kód z iPadu mini, zaplatiť a coiny by mali doraziť do dvadsiatich minút. Zo sumy sa však stiahne poplatok 5% a musíte nakúpiť aspoň za 50 austrálskych dolárov (39$).

Ďalšie austrálske kryptoprojekty

Austrália je celkovo ku kryptomenám priateľská. Koncom januára vznikol projekt, vrámci ktorého krajina pripraví Národné letisko v Brisbane na platby kryptomenami. Všetky obchody budú schopné prijímať platby v BTC, ETH a DASH.

V decembri Austrálska burza cenných papierov (ASX) vyhlásila, že plánuje používať technológiu blockchain na spracovávanie equity transakcií.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš FacebookInstagram a Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Zdroj:
cointelegraph.com