Spoločnosť Bitwala spúšťa prvé bankové účty v kryptomenách.
Spoločnosť Bitwala spúšťa prvé bankové účty v kryptomenách. Zdroj shutterstock.comPiotrSwat

Spoločnosť Bitwala spúšťa ako prvá kompletný balík služieb zlučujúci kryptomeny a fiat do jedného účtu.

Kryptomeny na klasickom bankovom účte

Nemecká spoločnosť Bitwala poskytujúca finančné služby založené na technológii blockchain oznámila, že spúšťa ako prvá službu spájajúcu kryptomeny s bankovým účtom, ktorá bude obsahovať IBAN, SWIFT kód a k účtu bude taktiež vydaná príslušná debetná karta MasterCard.

Týmto produktom chce poskytnúť svojim zákazníkom ucelený balík pre trading a zároveň aj možnosť platenia Bitcoinom a inými kryptomenami. V integrácii s klasickými finančnými službami zároveň umožní zákazníkom využívať účet ako klasické bankové konto na prevádzanie platieb a platby kreditnou kartou.

V súčasnosti prebieha proces schvaľovania tohto projektu Nemeckým spolkovým orgánom pre finančný dohľad (BaFin). Tým bude zaistená ochrana finančných prostriedkov zákazníkov až do výšky 100 000 EUR.

Záver

Ak by sa podarilo tento projekt dotiahnuť do úspešného konca, znamenalo by to prvú úspešnú integráciu kryptomien do bežného života na plne licencovanom a poistenom  bankovom účte, podliehajúcom finančným pravidlám Európskej únie.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš FacebookInstagram a Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Zdroje:
cointelegraph.com
bitwala.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance