Uznávaný analytik Michaël van de Poppe očakáva masívny rast Bitcoinu!
Uznávaný analytik Michaël van de Poppe očakáva masívny rast Bitcoinu! Zdroj: https://www.shutterstock.com/Mad Dog

Americký dolár naberá na sile, akciové trhy sú stále v korekcii a Bitcoin sa drží v čase písania článku tesne nad supportom 39 000. Podľa známeho a uznávaného analytika kryptomien Michaël van de Poppea sa napriek tomu Bitcoin nachádza na hranici masívneho rastu.

Michaël van de Poppe: Bitcoin bude stúpať!

Expert na obchodovanie s kryptomenami Michaël van de Poppe identifikoval jednu z možných príčin súčasného nestabilného stavu kryptomien, a to, že korelácia medzi americkým dolárom a BTC je v súčasnosti obzvlášť silná. Keďže Jerome Powell z Fedu pred niekoľkými týždňami avizoval zvýšenie úrokových sadzieb, možno pri Bitcoine podľa Poppea očakávať klesajúci trend spolu s akciami a indexmi. Poppe sa domnieva, že dolár sa pohne o 50 bázických bodov (BPS) so zvýšením sadzieb budúci týždeň. Pokles sa mal podľa analytika už prejaviť v súčasných cenách.

Predpokladám, že to bude scenár, v ktorom kúpime fámu a predáme novinku. Myslím si, že blízko tejto udalosti alebo možno v najbližších dňoch sa americký dolár dostane na vrchol a odtiaľ pôjde do korekcie, pretože udalosť je už zahrnutá v súčasnej cene. Potom sa dostaneme do novej neutrálnej situácie, v ktorej sa rizikovým aktívam bude naďalej dobre dariť,“ povedal Poppe.

Čítaj ďalej: Týždeň v kryptomenách: Musk a Twitter, adopcia Bitcoinu, zlato, komodity a nehnuteľnosti na vzostupne

A ako sa to týka Bitcoinu? Poppe neobjasňuje, kam by až cena BTC mohla stúpnuť. Naopak, stále predpokladá, že sa klesajúci trend môže obrátiť a zmeniť na stúpajúci. Prvou zastávkou podľa Poppea je rezistencia na 43 000.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Či ide len o zbožné želanie analytika a kryptomenovej komunity, ukáže len čas. V súčasnosti správanie trhu a globálna ekonomická situácia nenasvedčujú tomu, že by rizikové aktíva ako akcie, Bitcoin a kryptomeny mali rásť. Index Nasdaq 100 sa síce odrazil od supportu, no vytvára nižšie minimá a odraz nebol veľmi výrazný. Podobne aj Index S&P 500 sa síce odrazil, ale počty dotykov so supportom signalizujú zvýšenú snahu medveďov prelomiť support a ísť nižšie. Pokiaľ FED a ďalšie centrálne banky sveta budú zvyšovať úrokové sadzby, je vysoká šanca, že najväčšie indexy spolu s Bitcoinom poletia do červených čísiel.

Čítaj tiež: Graf na dnes: Bitcoin za 30 000 je reálny scenár