Graf na dnes: Bitcoin za 30 000 je reálny scenár
Graf na dnes: Bitcoin za 30 000 je reálny scenár. Zdroj: https://www.shutterstock.com/gnepphoto

Binance

Akciové trhy zažívajú v dnešných dňoch korekciu. Indexy Nasdaq aj S&P 500 sú v korekcii, pričom sa nachádzajú v hladinách, od ktorých pokiaľ sa neodrazia, môžu klesnúť ešte nižšie. A spolu s nimi bude klesať Bitcoin a celý trh.

30 000 dolárov za Bitcoin je blízka realita

Akciové trhy sú od začiatku roku 2022 v korekcii. Ide o 5. najhorší začiatok roka pre akcie od roku 1926. Aktuálne nič nenasvedčuje tomu, že by sa situácia mala meniť. Najväčšie svetové indexy ako Nasdaq či S&P 500 sú v korekcii, a ak budú ďalej klesať, prelomia suppporty a uvidíme ešte „červenšie“ čísla.

Čítaj tiež: Zlato a komodity ako bezpečné útočisko v roku 2022 – akcie môžu ďalej klesať

Bitcoin koreluje s tradičnými trhmi a za väčšinou posledných poklesov môžeme vidieť práve dianie na klasických trhoch. Bitcoin sa tak v napätej geopolitickej situácii nepreukázal ako stabilný a preventívny nástroj proti inflácii, skôr naopak, oproti zlatu výrazne stratil a stráca na cene v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Index Nasdaq 100 v korekcii.
Index Nasdaq 100 v korekcii. Zdroj: Tradingview

Keď sa pozrieme na graf indexov Nasdaq či S&P 500, vidíme, že sa pomaly dostávajú do zón supportov, ktoré ak nevydržia, poklesy môžu pokračovať ďalej. Podobne je na tom aj Bitcoin, ktorý 25. apríla nakrátko po správe o kúpe Twitteru Muskom vyletel nad 40 000, no následne klesol ešte nižšie na 37 700. Keď sa pozrieme na graf Bitconu, môžeme vidieť, že kryptomena neustále vytvára vyššie minimá. Napriek tomu neexistujú žiadne dôvody na to, aby sme vylúčili možnosť poklesu na 30 000, resp. aj nižšie.

Graf na dnes: BTC/USD. 12h. Binance
Graf na dnes: BTC/USD. 12h. Binance. Zdroj: Binance

Na burzách chýba likvidita a s cenou môžu pohnúť aj menšie objemy. Keďže je o BTC stále väčší záujem, myšlienka, že by inštitúcie a veľkí hráči chceli nakúpiť „lacnejšie“ sa nezdá až taká pritiahnutá za vlasy. Akákoľvek predikcia sa v kontexte súčasnej globálnej situácie javí ako absurdná, no negatívne fundamenty nasvedčujú skôr tomu, že Bitcoin pôjde nižšie. Hladiny v rozpätí 30 000 – 35 000 sú príležitosťou nakúpiť najväčšiu kryptomenu lacnejšie. V budúcnosti už taká príležitosť nemusí prísť.

Čítaj ďalej: Elon Musk po kúpe Twitteru ohlásil veľké zmeny! – Majú pribudnúť aj platby v Dogecoine

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre