Stuttgard demonstracia proti porusovaniu ludskych prav covid-19 koronavirus

Koronavirus v Nemecku nakazil takmer 175 000 ľudí a celkovo spôsobil 7780 úmrtí. Občania tejto krajiny však došli k rozhodnutiu, že karanténa naďalej nie je nutná a začali verejne protestovať.

Do ulíc vošli desaťtisíce protestujúcich. Najväčšia demonštrácia bola zaznamenaná v Stuttgarte, kde pôvodne malo prísť až 50 000 demonštrantov. Mesto však protest obmedzilo na 10 000 ľudí a podľa polície sa ich nakoniec objavilo iba niekoľko tisíc.

Dlhy v EÚ vs. USA – Ako sú na tom dve najsilnejšie svetové ekonomiky?

Protest na ochranu ľudských práv

Demonštrácie zorganizovalo hnutie Querdenken 711 (Alternatívne Myslenie 711), ktoré pred časom v Stuttgarte založil IT podnikateľ Michale Ballweg. Ľudí zvolal na nepoliticky protest na ochranu základných ľudských práv. Nakoniec sa ho zúčastnilo aj množstvo politikov z rôznych strán.

Iba v Berlíne bolo zaznamenaných 11 rôznych demonštrácií, všetky porušili prísne nariadenia o dodržiavaní odstupu, ktorých účelom je obmedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Polícia nakoniec zatkla stovky protestujúcich.

Okrem Stuttgartu a Berlína sa protestovalo aj v ďalších mestách. Za zmienku stojí Kolín nad Rýnom, Frankfurt, Saarbrücken, Düsseldorf, Dortmund a Hamburg.

Nemci kašlú na Európu? Odmietli návrh záchrany Talianska, Španielska a Francúzska

Išli by ste protestovať proti karanténe na Slovensku?

Situácia v Nemecku je relatívne vážna. Táto krajina patrí medzi svetové ohniská koronavirusu a so 175 000 nakazenými je na deviatom mieste. Prvé naďalej ostávajú USA s takmer 1,5 miliónmi prípadov.

Na Slovensku máme oproti tomu v súčasnosti iba stovky nakazených a ich počet neustále klesá. Držanie karantény tak prestáva dávať zmysel. Zbytočne tak trpia malí a strední podnikatelia. Rýchlejšie otvorenie ekonomiky by bolo rozhodne na mieste.

Ktoré kryptomeny spravia v roku 2021 najväčší zisk (vyberte 5 coinov)

View Results

Loading ... Loading ...

Ktorý coin pod%ľa vás v roku 2021 spraví väčší zisk?

View Results

Loading ... Loading ...

Stutox – Poľnohospodári chcú vyhubiť hrabošov rozhadzovaním jedu – Zabijú však aj divú zver!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance