JPMorgan dostáva pokutu za nelegálne obchodovanie s kryptomenami

0

JPMorgan Chase patrí k bankám, ktoré tvrdo kritizujú Bitcoin a ostatné kryptomeny. Často na tieto aktíva tvrdo zaútočila a tvrdila, že ide o podvod a pyramídovú hru.

Karta sa začína otáčať. JPMorgan Chase pred niekoľkými hodinami prehrala takmer dvojročný spor o poplatky za nákup kryptomien. Niektorí klienti JPMorgan Chase aktívne cez rôzne platformy nakupujú Bitcoin. Banka im za tento nákup účtuje oveľa vyššie sumy ako štandardne. Tomuto zdieraniu je koniec!

Možno ťa bude zaujímať: Takto banky manipulujú klientov, aby nekupovali Bitcoin – Lži od Goldman Sachs

Banka sa nechce priznať k nezákonnému konaniu

JPMorgan Chase údajne zaťažovala svojich zákazníkov, ktorí si zakúpili kryptomeny pomocou kreditných kariet Chase. Banka sa rozhodla považovať nákupy za „hotovostné zálohy“, ktoré nesú vyššie poplatky ako bežné nákupy. V roku 2018 bola podaná žaloba na základe skupinových sťažností. V rámci dohody sa spoločnosť JPMorgan Chase nepriznáva k protiprávnemu konaniu. Agentúra Reuters vo štvrtok informovala, že podľa návrhu podaného na federálnom súde v Manhattane tento týždeň JPMorgan Chase súhlasila so zaplatením 2,5 milióna dolárov na urovnanie sporu.

„Navrhovatelia tvrdia, aby následkom vyrovnania bolo, že klienti tejto banky dostanú späť 95 % z poplatkov.“

Jeden z navrhovateľov, Brady Tucker tvrdí, že JPMorgan porušila zákon o poskytovaní pôžičiek, pretože banka neinformovala zákazníkov o tom, že nákup kryptomien je klasifikované zaobchádzanie s hotovosťou. Výsledkom tejto klasifikácie boli vyššie poplatky účtované zákazníkom. Vo svojej sťažnosti Tucker vysvetlil, že banka mu účtovala poplatky a úroky vo výške viac ako 160 dolárov za pravidelné nákupy. Pomocou kreditnej karty využíval aktívne služby Coinbase.

Zmenili názor na Bitcoin

Banka JPMorgan od podania žaloby hneď niekoľkokrát zmenila názor na Bitcoin. Istú dobu tvrdila, že ide o podvod a kryptomeny nebudú dlho fungovať. Potom svoj radikálny názor zmenila na umiernenejší. Vyjadrila sa o Bitcoine ako o aktíve, ktorému nikto nerozumie a nemá budúcnosť. Neskôr sa stala aj podporovateľom kryptomien. Banka dokonca vytvorila svoj vlastný stabilný coin s názvom JPM Coin, čo je digitálna minca navrhnutá na okamžité platby pomocou technológie blockchain. Hodnota tejto mince je krytá reálnymi USD bankovkami, ktoré vlastní.

Prečítaj si aj: Analýza indexov Nasdaq a S & P 500 – Akcie držia vzostupnú trajektóriu

Urobili chybu, teraz sú v strate!

Spoločnosť JPMorgan Chase spolupracuje s burzami Gemini a Coinbase. Len od začiatku roka hlavne kvôli prevaleniu škandálu s nákupom kryptomien a vypuknutia vírusu jej klesli zisky z nákupov kryptomien približne o 70 %. Zdá sa, že banka prekročila hranice a aktívni používatelia sa jednoducho rozhodli odísť do inej banky, kde môžu nakupovať Bitcoin bez poplatkov.

Čítaj ďalej:

Slovensko, najlepšia krajina pre život v kríze, aj mimo nej – Korona ma naučila..

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre