Tvorca veľkého krypto scamu je za mrežami v Indii – Morris Coin končí

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Indická polícia zatkla 36-ročného z distriktu Malappuram v štáte Kerala a obvinila ho z prevádzkovania kryptomenového podvodu. Nishad porušil zákon o hazardných hrách a peňažných schémach. Projekt známy ako Morris Coin bol v Indii istú dobu skutočne populárny. Sľuboval ľuďom denný zisk 270 rupií (3 €) v v priebehu 300 dní výmenou za prvotnú investíciu 15 000 rupií (170 €) a ďalšie výhody za šírenie podvodu.

Na prvý pohľad to vyzerá dobre, no sú tu dva malé háčiky. Vybrať peniaze bolo možné až po uplynutí 300 dní a Morris Coin nikdy nebol zalistovaný na žiadnej burze. Vymeniť ho teda za inú kryptomenu alebo fiat peniaze bolo prakticky nemožné.

Morris Coin – Primitívny projekt cielený na ľudí, ktorí nevedia nič o kryptomenách

Morris Coin po svojom spustení prešiel aj fázou ICO. Odporúčame pozrieť sa na stránku morriscoin.com. Je až smiešne primitívna. Ťažko uveriť, že v roku 2017 ľudia leteli na vyhlásenia typu:

„Morris Coin, najlepšia trending platforma!“

alebo

„Nová decentralizovaná kryptomena vytvorená exkluzívne pre buznis svet a individuálnych traderov!“

Na stránke podvodu však nie sú žiadne informácie o sídle firmy, či tíme, ktorý túto revolučnú smart platformu vyvíja. Ostalo samozrejme iba pri sľuboch a zákon nakoniec tvorcu tejto pyramídovej schémy dostihol. Je už za mrežami a dúfajme, že tak skončí každý, kto v rokoch 2016-2018 zneužil hype okolo kryptomien na osobné obohatenie a podvádzal ľudí.

Problémy však nemá iba tvorca Morris Coinu, ale aj legendárny John McAfee!

McAfee má na krku žalobu od SEC! Predsa len v roku 2020 príde o vtáka?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre