john mcafee obzalovany SEC

Americká SEC obžalovala kryptomenového velikána a šaša Johna McAfeeho z propagovania ICO projektov bez zverejnenia varovania, že mu tvorcovia týchto projektov platili. McAfee počas rokov 2017 a 2018 nahypoval množstvo projektov a vytvoril okolo seba na Twitteri veľkú skupinu traderov, ktorým dával “tipy.” Samozrejme, tipy na projekty, ktoré mi najprv vyplatili slušný balík. McAfee v apríli 2018 odhalil, že si za jeden Tweet pýtal neskutočných 105 000 $.

A práve to mu pravdepodobne u SEC narobilo najväčšie problémy. Pôvodnú správu si môžete prečítať tu.

Tajná propagácia ICO projektov a šialené stávky

Verejne tým priznal, že sa dopustil trestných činov a tie ho teraz doháňajú. McAfee podľa SEC počas novembra 2017 až februára 2018 zarobil na propagácii 23,1 miliónov dolárov. SEC má dôkazy že v tej dobe propagoval minimálne sedem ICO projektov bez uvedenia, že mu za to platia.

SEC podobné praktiky netoleruje a v minulosti kvôli tomu išla aj po celebritách ako DJ Khaled alebo Floyd Mayweather.

SEC v žalobe spomína aj sériu McAfeeho predikcií týkajúcich sa Bitcoinu. Najprv to začalo stávkou, že Bitcoin v roku 2020 dosiahne 500 000 dolárov a ak nie, McAfeee v priamom prenose zje svoj penis.  Neskôr sa to vyšplhalo až na dva milióny. Na jar tohto roka sa však opravil a povedal, že svojimi predikciami iba chcel zvýšiť záujem o túto kryptomenu.

Žaloba na McAfeeho prichádza v čase, keď CFTC ide po zakladateľoch burzy BitMEX. Má dôkazy, že prevádzkovali ilegálnu zmenáreň neregistrovaných cenných papierov a nedostatočnými KYC/AML procedúrami umožnili pranie špinavých peňazí. Traderi už z burzy začínajú hromadne vyťahovať peniaze:

HOT – CFTC obvinila BitMEX z prevádzkovania nelegálnej burzy s derivátmi

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance