DeFi coiny dnes stratili desiatky percent! Je čas nakupovať?

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Zatiaľ čo objem kapitálu uzamknutého v DeFi kontraktoch je blízko historického maxima, mince väčšiny DeFi projektov sú na tom podstatne horšie. Cena DEX či Lending coinov prudko klesá. Mince od Uniswapu za posledný týždeň stratili tretinu hodnoty.

Burza Uniswap ako taká s dvojmiliardovou kapitalizáciou jednoznačne prosperuje. UNI token je však na tom dosť zle. To sa však dalo čakať. Keď Uniswap v polovici septembra prišiel s najväčším airdropom histórie, bolo jasné, že skôr či neskôr dôjde ku kolapsu.

Coiny DeFi projektov tvrdo padajú

Len pre zaujímavosť, každý, kto aspoň raz použil burzu Uniswap dostal 400 UNI. Na burze Binance pritom cena tejto kryptomeny v priebehu dvoch dní dosiahla až 8,5 $. Na vrchole mal teda airdrop hodnotu 3400 $. UNI odvtedy výrazne poklesol a momentálne sa obchoduje za necelé 3 $. Za posledných 24 hodín stratil 23%, za týždeň je to 33%.

1h UNI/USDT - Binance
1h UNI/USDT – Binance

Uniswap token je čiernou ovcou DeFi coinov, avšak nie je jediný s dvojcifernými stratami. Podobne je na tom aj yearn.finance (YFI) minca, ktorá sa momentálne obchoduje za 18250$. Za týždeň tak stratila 28% hodnoty, z toho 6% dnes.

O niečo lepšie je na tom Compound (COMP), ktorý stratil 16,7%, dnes však klesol o 11,8%.

Celkom dobre sa drží coin platformy Aave (LEND), ktorý dnes síce padol o 10,5%, no za posledný týždeň jeho strata činí „iba“ 8,5%.

Najlepšie je na tom však bývalý líder DeFi trhu Maker. Minca MKR za posledný týždeň stratila 6%, z toho dnes 1%.

DeFi v posledných týždňoch zasiahli zlé správy z Európskej Únie. Navrhované regulácie od Európskej Komisie týmto projektom neumožnia fungovať vrámci EÚ. To sa však ešte môže zmeniť. Nové regulácie kryptomien úplne zakážu tie najlepšie projekty – DeFi v ohrození

Úspech platformy neznamená úspech coinu

Prepad DeFi coinov sa dal očakávať. Tieto minceza posledné mesiace významne rástli, a to aj počas septembra, keď väčšina kryptomien zaznamenala veľkú korekciu. Bolo len otázkou času, než dôjde k prepadu prepumpovaných DeFi mincí. Tento týždeň nám dal jednu veľkú lekciu.

Úspech DeFi platformy v žiadnom prípade neimplikuje, rast coinu. Jasným príkladom je Uniswap token, ktorý klesá, zatiaľ čo objem kapitálu uzamknutého v Uniswap smart kontrakte presiahol 2,2 miliardy dolárov. Nenechajte sa teda oklamať číslami na defipulse.com.

defipulseDeFi trpí aj kvôli neistote na trhu s BTC

Pre porovnanie, Bitcoin sa za posledných sedem dní prakticky nepohol a drží sa na 10700$. A to má za sebou náročné týždne. Po žalobe od CFTC sa burza BitMEX dostala do existenciálnych problémov a po internete sa šíria špekulácie, že 15.10 sa pohne 150 000 BTC zo skrachovanej burzy Mt. Gox.

Z dlhodobého hľadiska je však na tom Bitcoin veľmi dobre, o čom svedčí aj analýza fundamentov od Adama Kracíka. prečítať si ju môžete tu:

Fundamenty na vrcholu – Tři hlavní důvody, proč se nebát o cenu kryptoměn

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre