[PREHĽAD TRHU] Raz si hore, raz zas dole – Pondelkový rast sme neudržali

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Myslím, že dnešný vývoj na trhu si zaslúži komentár. Za posledných 24 hodín sme boli svedkami menšieho výkyvu hodnoty Bitcoinu (podobne reagovali aj altcoiny). Trh nedokázal udržať pondelkový rast a dnes v noci sme dokonca otestovali krátkodobú trendline (svetlozelená).

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Môže vás zaujímať: 7 matematických problémov, za ktorých rozlúštenie dostanete milión $

Bitcoin drží trend

Bitcoin sa oproti doláru drží v krátkodobom uptrende. Postupne stúpa už viac než mesiac a nezdá sa, že by mal v pláne prestať. Vzhľadom na 4h timeframe to začína vyzerať, akoby sa držal v akomsi obchodnom kanáli. Tento kanál síce bol niekoľkokrát zhora prerazený, no BTC sa doň vždy rýchlo vrátil a pokračoval smerom ku dnu (zelená).

4h BTC/USD - Bitfinex

4h BTC/USD – Bitfinex

Strop tvoria dve stúpajúce TL paralelné so zelenou TL a vyznačujú dve rezistencie. Pokiaľ nám vydrží stúpajúci trend, môžeme predpokladať, že Bitcoin v priebehu tohto týždňa dosiahne kľúčovú rezistenčnú hladinu 6800 $, s ktorou za posledný mesiac zápasil už dvakrát. V prípade prekonania tejto hladiny sa nám otvorí cesta k 7-tisícovým úrovniam.

Odporúčam naštudovať: Všetko o formácii trojuholník (v nej sa na 1D TF nachádza Bitcoin)

Analýza na 4h timeframe súhlasí s 1D timeframom, na ktorom sa nám vykreslil trojuholník (resp. Falling Vedge – záleží na tom, koho sa opýtate). Tak ako tak, 6800 $ je kľúčová hodnota a jej prekonanie by teoreticky mohlo ukončiť tohtoročný downtrend.

Záver

Ja osobne som sa už vzdal myšlienky, že táto situácia sa vyrieši predčasne. Budeme si musieť počkať, než sa Bitcoin po zelenej trendline vyšplhá ku kľúčovým hodnotám. V prípade prelomenia zelenej TL by nás mala podržať strednodobá stúpajúca TL (viď včerajší prehľad trhu). To by ale rozuzlenie situácie posunulo až na začiatok novembra.

Už aby sa toto čakanie skončilo.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.