[PREDIKCIA(???)] Bitcoin už dlho nevydrží – Smer ďalšieho veľkého pohybu asi nepoteší

Novinky prerobí človek na bitcoine
prerobí človek na bitcoine
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Dnešný prehľad trhu by som rád začal trochu netradične a odkázal vás na náš nový web. Na KMcap-e sa mne osobne najviac páčia farebne odlíšené grafy coinov. Zelený graf znamená, že open cena daného tokenu presne pred týždňom bola nižšie, než aktuálna cena. To znamená, že coin za posledných 7 dní vytvoril nejaký profit. Červený graf naopak znamená, že coin prerobil.

Prečo o tom píšem? Pretože je to vlastne veľmi dôležité a pri dlhodobom sledovaní KMcap-u si začnete všímať, ktoré coiny sú väčšinou v zelenom a ktoré v červenom. Zmena za posledných 24-hodín je dosť nezaujímavá. Môže ísť o manipuláciu alebo krátkodobý výkyv, ale týždňová zmena už o niečom vypovedá.

Odkedy chodím na KMcap, všímam si, že Bitcoin je väčšinou v zelenom. A je pravdou, že v posledných týždňoch veľmi mierne rastie, avšak ako spomínam prakticky v každom prehľade trhu, zhora ho limituje rezistencia v intervale 4200 – 4500 $. Prekonanie tejto rezistencie nie je veľmi pravdepodobné. V tomto prípade platí, že aby sme mohli ísť hore, musíme najprv dole. A to poriadne!

Ostaňme pri weekly pohľade na Bitcoin:

1W BTC/USD - Bitfinex

1W BTC/USD – Bitfinex

Predtým než budeme pokračovať by som rád podotkol, že toto nie je investičné poradenstvo a v prípade, že budete podľa tohto grafu obchodovať a prerobíte, nebude to moja chyba. Tento článok slúži na popularizačné účely.

Rád by som podotkol, že graf hore je rozhodne až priveľmi priamy a Bitcoin môže v skutočnosti na zakreslených úrovniach reagovať úplne inak. Netreba to teda brať úplne vážne.

Prečo je weekly graf dôležitý?

Menej skúsení obchodníci sa pri pohľade na graf často príliš detailne zahľadia a pri podrobnom skúmaní si nemusia všimnúť niečo väčšie. Ak chcete vedieť, kde bude Bitcoin o týždeň, potrebujete malý timeframe. Ak však chcete predpovedať väčšie pohyby, je nutné trochu sa vzdialiť.

Weekly timeframe je pre Bitcoin ideálny. Spolu s trojdennými grafmi ho veľmi pozorne sledujú inštitúcie a veľryby. Môžeme si všimnúť, že z dlhodobého hľadiska sa Bitcoin dostal do zostupného obchodného kanálu. Takáto formácia je veľmi nepríjemná a obzvlášť to platí pre BTC, ktorému momentálne chýbajú nejaké väčšie impulzy a pomaly krváca.

Poďme diskutovať!

Dlho som rozmýšľal, ako tento graf využiť. Mám ho nakreslený už relatívne dlho a Bitcoin sa riadi viac-menej podľa neho. Svoj komentár k tomuto grafu dám zajtra okolo 18:30.

Rád by som však počul váš názor. Je mi jasné, že toto nie je technická analýza a zakreslený smer pohybu Bitcoinu nie je veľmi pravdepodobný. Práve naopak. Hlavne prierez nad trading kanál, v ktorom sa Bitcoin nachádza, vyzerá príliš nepravdepodobne. Na druhej strane, myslím že by som si ho vedel obhájiť a podporiť ho fundamentom.

Bolo by super, ak by sme diskusiu presunuli na KMcap chat. Ja tam budem v priebehu dneška a zajtrajška reagovať. Teším sa na vás! 🙂

https://kmcap.eu/sk/chat-2/