Bitcoin môže zaujať býčí scenár
Bitcoin môže zaujať býčí scenár. Zdroj: Shutterstock, MJgraphics

Akým smerom sa vyberie Bitcoin a celý trh s kryptomenami? To je otázka, na ktorú nikto z nás nepozná odpoveď. V tomto článku si však ukážeme tri dôvody, prečo by mohli zvíťaziť býky a nie medvede.

Bitcoin naskočí na býčiu vlnu

Z krátkodobého hľadiska síce Bitcoin zaznamenal pokles, no z dlhodobého obdobia sme stále v býčom nastavení. Potvrdzujú to aj tri významné metriky na reťazci, ktoré naznačujú optimistický scenár.

Prvým indikátorom je 365-dňový model trhovej hodnoty k realizovanej hodnote, tzv. „MVRV“. Tento ukazovateľ predstavuje pohľad na náladu investorov v danom časovom okamihu. Možno ho použiť na posúdenie priemerného zisku alebo straty obchodníkov, ktorí nakupovali BTC v priebehu posledného  roka. Za hlavnú výhodu tohto ukazovateľa sa dá považovať to, že dokáže pomerne presne určiť, kedy nastane výpredaj, ale aj to, kedy sa máme zamerať na rast. Spoločnosť Santiment uvádza, že ak je hodnota nižšia ako -10 % ide o fázu, keď krátkodobí investori predávajú v strate a dlhodobí hodleri akumulujú.

Mohlo by ťa zaujímať: Zakladateľ blockchainu Cardano Charles Hoskinson: „Digitálne meny centrálnych bánk sú veľmi zlý nápad“

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Hovoríme teda o tzv. „zóne príležitosti“. Platí však aj opačná situácia, ktorá ukazuje, že hodleri sú v zisku a pravdepodobne budú predávať, aby svoje zisky aj realizovali. Aktuálne sa hodnota MVRV pohybuje na nule, takže obchodníci nie sú ziskoví. V prípade BTC je tu teda ešte množstvo priestoru pre pohyb nadol, kým by mal nastať nejaký medvedí výpredaj.

Indikátor MVRV
Indikátor MVRV. Zdroj: Santiment

Ďalším významným ukazovateľom, ktorému by mali dlhodobí investori venovať pozornosť, je rozloženie ponuky veľrýb, ktoré držia BTC. Od júna 2021 dochádza k výraznému nárastu počtu investorov, ktorí hodlujú od 1 000 do 10 000 BTC. Aktuálne tento počet vzrástol až o 6,5 %. Tento faktor môže naznačovať, že sú veľkí hráči pripravení na rast BTC.

Nárast počtu hodlerov BTC
Nárast počtu hodlerov BTC. Zdroj: Santiment

Posledným indikátorom je odliv BTC z búrz, ktorý ukazuje, že od marca 2022 odišlo z centralizovaných búrz celkovo 100 000 BTC, čo v podstate zažehnalo obavy z väčšieho výpredaju.

Odliv BTC z búrz
Odliv BTC z búrz. Zdroj: Glassnode
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre