Bude trh s kryptomenami naďalej v korekcii?
Bude trh s kryptomenami naďalej v korekcii? Zdroj: Shutterstock, phanurak rubpol

Otázkou, ktorou sa momentálne obchodníci zaoberajú, je to, kam by sa mohol uberať trh s kryptomenami. Populárny kryptomenový analytik uviedol tri dôvody, prečo bude trh naďalej korigovať.

Trh s kryptomenami bude korigovať

Budú kryptomeny na čele s BTC naďalej klesať? V najnovšom videu na kanáli InvestAnswers sa tvrdí, že za súčasným stavom trhu môžeme vidieť tri dôležité faktory.

Prvým faktorom je prudký odliv ťažiarov BTC. Tento stav uviedol populárny portál CryptoQuant:

„Títo ťažiari sa zúfalo snažia získať hotovosť na nákup platforiem, aby mohli ťažiť viac bitcoinov, a to je celé. Niekedy musia obetovať aj svoje hodl portfólio, len aby získali viac bitcoinov.“

Druhým faktorom je, že Bitcoin trpí tzv. „kaskádovými likvidáciami“, ktoré zodpovedajú cenám dosiahnutým koncom februára.

Prečítaj si tiež: Cena Cardana by sa mohla zvýšiť o 50 % na 1,40 USD

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Tretím faktorom, ktorý sťahuje cenu nadol, je podľa analytika „strach z výnosovej krivky“.

„Typicky by výnosy krátkodobých dlhopisov mali byť nižšie ako výnosy dlhodobých dlhopisov, a ak nie sú, veci sú narušené. Ak sa pozriete na typickú históriu inverzie, pred dot-com bublinou bola veľká inverzia, boom, po ktorom nasledovala nepríjemná recesia, ktorá trvala takmer rok a pol. Druhýkrát bola inverzia pred veľkou finančnou krízou, čo bola naozaj zlá situácia. Boli to takmer dva roky nešťastných časov pre ľudí v oblasti nehnuteľností, trhov atď. Potom sme mali inverziu približne v decembri 2019 a štyri mesiace po nej sme mali pandemický krach C-19.“

Len čas teda ukáže, kam sa trh s kryptomenami vyberie.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre