Trhy začali prudko rásť, Bitcoin atakuje hranicu 8000 USD.
Trhy začali prudko rásť, Bitcoin atakuje hranicu 8000 USD. Zdroj: shutterstock.com/SEVENNINE_79

Štvrtkové obchodovanie prinieslo dlho očakávaný, a napriek tomu nečakaný obrat, kedy trhy začali prudko rásť. Bitcoin dokonca atakoval hranicu 8000 USD, na ktorú vystrelil z menej ako 6900 USD.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Kryptotrhy opäť v zelených číslach

Najvýraznejšie ziskové kryptomeny pridali aj viac ako 15% a to všetko v rozmedzí necelej hodiny. Burza Coinbase dokonca hlásila pri Bitcoine krátkodobé prekročenie hranice 8000 USD. Takýto príjemný pohľad na zelené čísla aktuálne ponúka web Coinmarketcap:

coinmarketcap trhy

Čo spôsobilo obrat trhov?

Zatiaľ nie je jasné, čo spôsobilo tak prudký obrat a silný rast cien.

Jedným z dôvodov rastu môže byť vstup veľkého inštitucionálneho investora, ako už bolo naznačené v predchádzajúcich dňoch – viď náš nedávny článok o rozhodnutí Rockefellerovcov investovať do kryptomien.

Podľa agentúry Reuters došlo najprv k veľkým pohybom Bitcoinu na burze Bitfinex a potom sa obchodovanie rozšírilo aj na ďalšie obchodné platformy.

Podľa iných zdrojov došlo k vytlačeniu krátkodobých špekulatívnych investorov z trhu a dosiahnutiu dlho očakávaného dna.

Je tiež možné, že množstvo pozitívnych správ z poslednej doby konečne prevážilo negatívne správy a spôsobilo opätovný nárast záujmu o investovanie do kryptomien.

Záver

Zatiaľ nie je jasné, či ide o otočenie trendu, alebo iba o krátkodobý rast. Pre podrobnejšiu analýzu sledujte  Trading11.com a pre ďalšie informácie o vývoji situácie náš Kryptomagazin.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance