Správy zo sveta kryptomien.
Správy zo sveta kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/romvo

Bitcoin prerazil 8000 USD a behom jednej hodiny došlo k obchodovaniu s toľkými BTC ako nikdy predtým – Bitcoin Cash sa pripravuje na ďalší hard fork – Pozor na falošné ICO Telegram – Počet kryptobúrz je momentálne viac ako 500 a neustále rastie – Kryptoburza OKEx sa taktiež sťahuje na Maltu – Banka Santander bude mať platobný systém na blockchain Ripple – Čínsky vyhľadávač Baidu zavádza blockchainovú fotobanku – JP Morgan na súde kvôli poplatkom za nákup kryptomien ich kreditkou – Winklevossovci dostali patent na zabezpečenie digitálnych transakcií 

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Cena Bitcoinu dosiahla najväčšieho denného rastu od decembra 2017 po tom, čo náhle pridala cez 1200 USD iba za dve hodiny. A naviac behom hodiny bolo obchodovaných viac Bitcoinov, než kedykoľvek predtým. Celý článok v angličtine TU.

Tip redakcie: Vysvetlenie situácie si môžete prečítať v článku na Trading11.com

Kryptomeny a ICO

Bitcoin Cash (BCH) oznámila ďalší hard fork s termínom 15. mája, ktorý má zaviesť verziu Bitcoin ABC 0.17.0. Najvýraznejšou zmenou je zvýšenie veľkosti bloku na 32 MB. Užívatelia, burzy, peňaženky a ďalší účastníci systému sa musia aktualizovať na nový softvér, ktorý je k dispozícií až do 15. mája. Celý článok v angličtine TU.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Bitcoin cash – čo prinesie chystaný hard fork?

Pozor na falošnú spoločnosť, ktorá zneužíva ICO Telegram, Telegram Open Network Limited. Spoločnosť je zaregistrovaná v Spojenom kráľovstve a ako generálneho riaditeľa uvádza Pavla Durova. Prostredníctvom twitterového účtu Telegramu bola ale potvrdená ako falošná.  Celý článok v angličtine TU.

Burzy

Na začiatku bolo len pár kryptobúrz: Mt Gox, Bitstamp, Btc-e, Vircurex a niekoľko ďalších, rovnako ako P2P Localbitcoins. V súčasnosti sa situácia dramaticky zmenila. Teraz existuje viac než 500 kryptobúrz z ktorých si môžete vybrať. Tento počet naviac rastie každým týždňom. Celý článok v angličtine TU.

OKEx, druhá najväčšia kryptoburza na svete, podľa denného objemu obchodov, v štvrtok oznámila, že otvorí kanceláriu na Malte. V súčasnej dobe je OKEx jednou z niekoľkých búrz z Hongkongu, ktorá je známa a vyhľadávaná pre svoje priaznivé podnikateľské prostredie. Avšak nedávno začala presadzovať tvrdší postup proti kryptoburzám a počiatočným ponukám mincií (ICO).  Celý článok v angličtine TU.

Písali sme k téme: Binance sa sťahuje na Maltu

Blockchain

Španielska medzinárodná banka Santander potvrdila vo štvrtok 12. apríla uvedenie platobnej siete založenej na blockchaine Ripple. Spoločnosť One Pay FX, ktorá využíva technológiu Ripple Blockchain k zníženiu nákladov a skrátenia čakacej doby spojenej s medzinárodnými prevodmi finančných prostriedkov, bude spočiatku otvorená pre majiteľov účtov banky Santander v Španielsku, Brazílií, Poľsku a Spojeného kráľovstva. Celý článok v angličtine TU.

Tip redakcie: Ripple, kryptomena pre banky

Čínsky internetový vyhľadávač Baidu zavádza blockchainovú fotobanku v snahe ochrániť intelektuálne vlastníctvo u obrazového materiálu v Číne. Služba nazvaná Totem, je od stredy on-line. Celý článok v angličtine TU.

Biznis

Spoločnosť J.P. Morgan Chase & Co, predný svetový poskytovateľ finančných služieb a jedna z najväčších bankových inštitúcií v USA, bola zažalovaná o úhradu škody vo výške 1 mil. USD za účtovanie nelegálnych poplatkov zákazníkom, ktorí používali svoje kreditné karty k nákupu kryptomien. Celý článok v angličtine TU.

Spoločnosť, ktorú vlastnia bratia Cameron a Tyler Winklevossovci, zakladatelia kryptoburzy Gemini, získala patent na systém, ktorý sa snaží zlepšiť zabezpečenie digitálnych transakcií. A aj keď to priamo z textu patentu nevyplýva, jazyk patentu naznačuje, že navrhovaný systém by mohol byť použitý v rámci infraštruktúry Gemini. Celý článok v angličtine TU.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance