Bitcoin čelí veľkému tlaku
Bitcoin čelí veľkému tlaku. Zdroj: Shutterstock.com/valiantsin suprunovich

Populárny analytik Willy Woo vyjadril svoj pohľad na Bitcoin a jeho súčasné postavenie vo svete. Najslávnejšia kryptomena podľa neho čelí stále silnejšiemu politickému tlaku.

Bitcoin nenapĺňa svoj potenciál

Willy Woo uviedol, že by cena Bitcoinu mohla byť úplne v iných sférach, ak by nebol na túto kryptomenu vyvíjaný silný politický nápor. Okrem toho však existujú ďalšie nemysliteľné problémy, ktoré v konečnom dôsledku Bitcoinu škodia. Woo má na mysli futures kontrakty.

Vďaka futures kontraktom viete teoreticky predať neobmedzený počet bitcoinov, hoci je jeho ponuka obmedzená na 21 miliónov. Tieto trhy tak majú úplne otvorené možnosti pri kontrole BTC. Samozrejme, obchodníkom na Wall Street to vyhovuje. Aké sú teda limity pri predaji Bitconu? Žiadne, čiže neobmedzené,“ uviedol Woo.

Prečítaj si tiež: Goldman Sachs varuje investorov, Bitcoin môže padnúť na 10 000 dolárov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Willy Woo vníma tento proces ako obrovský problém. Veľkí hráči môžu podľa neho úplne jednoducho stlačiť cenu Bitcoinu nadol, a to vyvíjaním neustáleho tlaku na predaj.

Bitcoin nemusí kapitulovať. Potrebuje len dostatok krátkych pozícií v systéme, aby bolo možné potlačiť cenu. Bez dostatočne veľkej trhovej kapitalizácie sa Bitcoinu nikdy nepodarí získať globálny vplyv,“ dodal analytik.

Woo si myslí, že je nemysliteľné, aby boli neustále zo strany regulačných orgánov schvaľované ETF fondy na báze futures, zatiaľ čo v prípade spotových fondov vidíme len samé odmietnutia a zákazy.

BTC/USD
BTC/USD denný TF. Zdroj: TradingView

Hester Peirceová pôsobí ako komisárka SEC-u a je známa svojím pozitívnym prístupom ku kryptomenám. Na adresu spotových ETF sa nedávno vyjadrila takto:

Je načase, aby Komisia prestala kategoricky odmietať spotové kryptografické produkty obchodované na burze. Odpor Komisie voči spotovému ETF na Bitcoin sa stáva takmer legendárnym.

Komisia pre cenné papiere a burzy jednoducho odmieta všetko, čo súvisí s Bitcoinom. Je teda logické, ale zároveň neférové, že sú v prípade Bitcoinu aplikované úplne iné pravidlá, než na ostatné aktíva.

Myslíte si, že sa časom postoj SEC-u voči Bitcoinu a spotových ETF zmení? Podeľte sa o svoj názor v komentároch.

Čítaj ďalej: Tu je dôvod, prečo bude Binance Chain (BNB) v septembri čeliť dôležitému cenovému testu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance