Trh s kryptomenami v pondelok večer opäť začal stúpať a dnes ráno Bitcoin dokonca dosiahol nové historické maximum. Na burze Bitstamp sa obchodoval za 49 933 dolárov. Dostal sa tak zase o trochu bližšie k magickým päťdesiatim tisícom. Nové historické maximum nám prezrádza jedno. Pondelkový dump bol naozaj iba long squeeze, na ktorom zarobili burzy a market makeri.

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Bitcoin po menšom dumpe opäť naberá momentum

Iste ste si všimli, že Bitcoin Ethereum a väčšina kryptomien v pondelok krátko po polnoci začali padať a v priebehu trochu hodín trh stratil cca 7% kapitalizácie. Počas týchto troch hodín došlo na futures trhoch k likvidácií krypto kontraktov v hodnote 1,9 miliardy dolárov. Špekulanti tak dostali veľkú lekciu:

OBCHODOVAŤ NA PÁKU SA NEVYPLATÍ!!!

Pri otváraní pozície na páku si totiž požičiavate peniaze od burzy a brať si pôžičku na krypto je jeden zo siedmych smrteľných hriechov vo svete kryptomien.

7 smrteľných hriechov vo svete kryptomien

Včera sme sa vás opýtali, ako to vidíte s Bitcoinom. 50 000 dolárov za jednu mincu je už dosť veľa a mnoho rešpektovaných investorov (napr. aj Robert Kiyosaki – autor knihy bohatý otec, chudobný otec), v roku 2020 predikovali, že Bitcoin sa na tejto hladine otočí. Myslíte si, že bullrun na trhu s kryptomenami už končí, alebo ešte pokračujeme?

Myslíte si, že Bitcoin na hladine 50 000 $ našiel nové dlhodobé maximum?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete nakupovať / predávať Bitcoin cez internet? V tom prípade jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Ponúka široký výber kryptomien a najlepšie služby na trhu. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance