Trezor bude podporovať Cashaddr adresy BCH.
Trezor bude podporovať Cashaddr adresy BCH. Zdroj: shutterstock.com/NatalyGejdos

Pokroky v kryptosvete sú na dennom poriadku. Či už z technologického hľadiska, bezpečnosti alebo napríklad vo sfére biznisu. A práve technológií a bezpečnosti sa budeme venovať v tomto článku. Trezor totiž oznámil, že v budúcnosti bude podporovať cashaddr, ktorý je formátom adries kryptomeny Bitcoin Cash.

Trezor a Bitcoin Cash

Trezor, jedna z najviac používaných kryptomenových peňaženiek a skvelý český projekt, nedávno vydal oficiálne stanovisko pre podporu Cashaddr adries. Stanovisko bolo oficiálne vyjadrené užívateľom Bach N. na Twitteri. Takáto novinka môže Bitcoin Cashu pomôcť nielen čo sa týka bezpečnosti danej kryptomeny. Tiež jej môže pomôcť zvýšiť popularitu.

Formát adries cashaddr bol vyvinutý na to, aby umožnil jednoducho rozpoznať adresy  kryptomien Bitcoin a Bitcoin Cash. A aj napriek tomu, že bolo veľmi drahé implementovať túto zmenu, práve cashaddr vytvorilo priestor pre nové technologické pokroky.

Pavol Rusnak zo Satoshi Labs je často spomínaný ako ústredná postava spojená s touto zmenou. Sám sa vyjadroval nasledovne:

„Navrhujem, aby prišlo ku zmene formátu adries. Rozpoznanie medzi adresami kryptomien Bitcoin a Bitcoin Cash by malo byť úplne jednoduché a očividné. (Mohli by sa napríklad začínať na písmeno C).“

Jeden z hlavných vývojárov Bitcoin Cashu, Amaury Sechet odpovedal na jeho vyhlásenie.

„Súhlasím. Mám v pláne zmeniť formát adries. Zmena takéhoto formátu je však veľmi ťažká a drahá a práve preto musíme najprv podrobne vyšetriť, či nemáme aj iné možnosti. Rovnako však budem musieť presvedčiť aj iných ľudí k tomu, aby sme takúto zmenu mohli spraviť.“

Záver

Cashaddr vývojár Jochen Hoenicke sa v jednom z jeho oznámení vyjadril, že takáto zmena nijako neovplyvní transakcie ako také a teda, že implementovanie cashaddr by malo pomôcť nielen Trezoru, ale aj Bitcoin Cashu. Trezor v podpore cashaddr adries nasleduje napríklad Coinbase alebo Bitpay. Práve takéto novinky by mohli pomôcť Bitcoin Cashu.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Zdroj:
ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance