Najpodstatnejšie body G20 Summitu

Novinky Najpodstatnejšie body G20 Summitu.
Najpodstatnejšie body G20 Summitu. Zdroj: shutterstock.com/Nikola93
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Takmer celý kryptosvet s napätím sledoval, ako sa bude vyvíjať Summit G20. Práve táto udalosť bola asi najočakávanejšou udalosťou tohto roku. Summit G20 v Buenos Aires máme už ale úspešne za sebou a tak si poďme spoločne pozrieť, čo sme sa od politikov dozvedeli a čo nás čaká. Prinášame vám súhrn 10 najpodstatnejších bodov, ktoré si určite treba z tohto summitu zobrať.

1. Kryptomeny a blockchain by mali byť adaptované štátmi

Takmer všetky štáty, ktoré boli súčasťou Summitu G20 sa zhodli na tom, že kryptomeny majú silu pomôcť ľuďom, ktorí sa v dnešnej dobe nachádzajú v zložitej situácií z ekonomického hľadiska. Podľa španielskeho ministra financií by kryptomeny mohli dopomôcť vládam pri vylepšovaní ekonomickej situácie v jednotlivých krajinách.

2. Štáty si začínajú byť vedomé úpadku tradičnej ekonomiky

Ministri financií sa tiež zhodli na tom, že tradičná ekonomika je v procese „prestavby” a že už nie je možné len tak rozdeľovať tradičnú ekonomiku od digitálneho veku (digital age).

3. Reguláciám sa nedá vyhnúť

To, čo asi vieme všetci sa opäť potvrdilo aj počas G20 Summitu. Reguláciam sa nedá vyhnúť. Aj napriek tomu, že sa hovorilo o digitálnej ekonómií tak politici upozorňovali na fakt, že ľudia sú na rozdiel od danej ekonómie reálni a preto treba mať nad danými technológiami kontrolu rovnako, ako je to vo všetkých sférach biznisu. Práve to by malo ľudí chrániť.

4. Regulovať, ale nezakazovať

Veľmi potrebný dodatok ku nášmu 3.bodu. Členovia G20 sa zhodli, že kryptomeny sú dôležitou súčasťou dnešnej generácie a reprezentujú revolúciu v ekonómií, ale aj v iných sférach. Nemôžu sa však zakázať úplne, stačí ak prejdú iba správnym regulačným procesom.

5. Zdaňovanie je takmer isté

Jedným z hlavných bodov regulačného procesu je aj zdaňovanie kryptomien. Musí to byť vykonané veľmi opatrne, pretože nesprávna aplikácia daní by mohla kryptomenám viac uškodiť ako prospieť.

6. Prvé regulačné návrhy prídu už v júli

Predstavitelia centrálnych bánk, the Financial Action Task Force (FAFT) a Organization for Economic Cooperation and Development (OECD) budú spoločne vyvíjať regulácie voči kryptomenám. Prvý návrh by mal byť na svete už počas leta, konkrétne v júli. Odprezentované by mali byť počas stretnutia ministrov financií.

7. Boj so zločinmi

Všetky spomínané regulácie budú mať najmä jeden cieľ a tým je bojovať proti kriminalite, ktorá je s kryptomenami spojená. Či už ide o financovanie terorizmu alebo pranie špinavých peňazí, kryptomeny by pre svoje vlastné dobro nemali byť s podobnými aktivitami spojené. Rovnako sa však bude chcieť zamedziť rôznym podvodom, Ponzi schémam alebo podobným nekalým činnostiam.

8. KYC – Know-Your-Customer

Stále nie je jasné to, ako by mali byť kryptomeny sledované. Práve KYC (Know-Your-Customer) by tomu mohlo pomôcť, či už pri rôznych burzách alebo peňaženkách. Konkrétne body toho, ako by KYC malo správne fungovať však ešte nie sú úplne jasné.

9. Európa má v pláne byť lídrom

Európa má v pláne proces regulovania kryptomien zobrať do svojich rúk. Avšak nemá v pláne čakať až do júla. Isté štáty sa spojili a vytvorili skupinu odborníkov, ktorá bude dávať prvé návrhy na regulácie kryptomien. Implementovanie praktických prvkov do regulácií by malo byť jedným z hlavných cieľov pre túto pracovnú skupinu, ktorá bude prezentovať svoje návrhy ešte predtým, ako príde k júlovému stretnutiu.

10. Samoreguácia

Aj napriek tomu, že samoregulácia nebola oficiálne diskutovaná počas stretnutí, dalo by sa povedať, že sa neoficiálne počíta aj s ňou. So samoreguláciou majú skúsenosť štáty ako napríklad Japonsko, Portoriko a Amerika.

Záver

Samozrejme, že sa budeme zaoberať všetkými bodmi spomínanými v článku aj naďalej a rovnako budeme pozorovať aj to, ako sa situácia do júla bude vyvíjať. V prípade, že by prišlo k nejakým zaujímavým návrhom ešte pred samotným stretnutím, budeme vás o tom s určitosťou informovať.

Ak chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Tiež nás môžete sledovať na facebooku.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.