Bitcoin je v novej korekcii
Bitcoin je v novej korekcii. Zdroj: Shutterstock.com/AlekseyIvanov

Binance

Bitcoin nakoniec úspešne sformoval 123 top formation a potvrdil klesajúci trend. V dnešnej analýze sa preto pozrieme, kde sa prepad môže zastaviť. Keďže prepady BTC z krátkodobého hľadiska vždy stlačia altcoiny ešte viac, logicky dominancia Bitcoinu krátkodobo rastie, no iba v rámci dlhodobejšej korekcie.

Krátkodobo predpokladám, že cena sformuje lokálne minimum blízko trhovej ceny, no v zápätí bude korekcia pokračovať. Preto očakávam pokračovanie na zhruba 42 000 $. Ďalší support sa nachádza na hladine point of control celej sideway štruktúry na cca 39 000 $. Z krátkodobého hľadiska sme teda bearish.

Bitcoin sformoval 123 top formation
Bitcoin sformoval 123 top formation. Zdroj: TradingView

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Prečítaj si tiež – 16 bitcoinových veľrýb minulý týždeň predávalo Bitcoin – ovplyvní to cenu?

Bitcoin bude v korekcii pokračovať

Napriek tomu, že RSI indikuje blízke vytvorenie lokálneho minima na základe prepredanosti, neznamená to, že indikuje aj reverziu trendu. Z krátkodobého hľadiska sme si priblížili supporty, no ani tie by nemuseli vydržať. Momentálne najviac medvedí scenár by znamenal pre cenu ísť až na 30 000 $.

Nezabúdajme na to, že Bitcoin je z dlhodobého hľadiska sideway medzi hladinami 29 000 $ a 69 000 $. Preto ideálna nákupná zóna je priamo okolo hladiny 30 000 $. Z dlhodobého hľadiska vyzerá totižto cena BTC stále bullish. Na zisky z longov si však budeme musieť ešte istý čas počkať.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP kryptomeny, ktoré kúpiť v apríli 2022 – ich rast bude pokračovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre