Bitcoin moon rebrikovanie pozicie

Hneď na úvod musím upozorniť, že rebríkovanie pozície je omnoho náročnejšie (a nebezpečnejšie ako pri pravdepodobnostnom tradingu pomocou RRR) a odporúča sa už skúsenejším traderom. O čo teda ide?

Čo je rebríkovanie pozície?

Ide o jednu z najčastejších stratégií, ako spravovať svoje peniaze. Ako som už spomenul v úvode, ide o stratégiu, ktorú používajú najmä pokročilí obchodníci. Začiatočníkom sa odporúča hlavne si ju naštudovať a niečo sa o nej naučiť, s aplikovaním sa však neponáhľajte.

Rebríkovanie znamená, že nemáte stop loss, ale dokupujete, ak cena klesne (pri long) alebo cena stúpne (pri short). To vám spriemeruje váš vstup spôsobom „dollar cost averaging“ (dokupovaním priemernou cenou na nižšie a nižšie). Má to však niekoľko základných pravidiel, ktoré nemôžete porušiť.

Rebrík (ďalšiu nákupnú pozíciu) by ste si mali dávať tam, kde by ste v prípade RRR (pravdepodobnostného tradingu) dali stop loss. Znamená to, že ďalší vstup do pozície by ste nemali mať ani príliš blízko, ani ďaleko od vášho prvého vstupu. Kľúčom k tomuto sú supporty a rezistencie (alebo Fibonacciho levely) a cenové hranice, na ktoré daná kryptomena reaguje najčastejšie.

Dôležité: Zoznam najväčších krypto podvodov – Veľa ľudí sa nechalo okradnúť, nebuďte medzi nimi!

Kľúč k úspešnému rebríkovaniu

Okrem toho, že musíte mať jasný target, sa rebríkovanie pozície líši od RRR stratégie takmer vo všetkom. Vstup do pozície je najprv s čo najmenšou čiastkou (minimálne sa to odporúča). Na druhej strane platí, že vstup nemusí byť ani zďaleka ideálny, pretože spriemerovanie prostredníctvom rebríkovania vám pomôže znížiť vašu nákupnú cenu.

Ďalším rozdielom je veľmi flexibilný money management. To ale tiež znamená, že zlý money management alebo zlé vstupy (do rebríka) vám môžu úplne vynulovať váš účet a pripraviť vás o všetky peniaze. Veľryby vám pri rebríkovaní dokážu poriadne uškodiť strmými a rýchlymi pohybmi, ktoré sú na kryptomenovom trhu pomerne často viditeľné.

Chcete si zlepšiť svoje výsledky pri obchodovaní na burze? Určite sa vám zíde pomoc profesionálov! V našej VIP skupine takmer denne analyzujeme Bitcoin a týždenne dávame tipy na 15-20 altcoinov.

>>>Pozrieť si ponuku členstiev<<<

Rôzne stratégie a flexibilita rebríkovania

Rovnako ako je to takmer v celom tradingu, tak i stratégia pri rebríkovaní záleží vo väčšine prípadov od vás. Počet rebríkov (vstupov do trhu) si stanovujete sami (odporúča sa však niekde medzi 3 maximálne 5 vstupmi). Rovnako tak financie, ktoré použijete pri každom rebríku, závisia od toho, akú máte stratégiu.

Najčastejšie sa však používajú nasledujúce tri. Fixná stratégia, keď napríklad pri vstupe 100 eur sú všetky ďalšie rebríky hodnotené 100 eur (môže ísť o pomerne statickú stratégiu). Naopak stratégia zvaná „Martinagle“ je veľmi agresívna a nebezpečná. Pri vstupe 100 eur je prvý vstup tiež 100 eur, avšak ďalšie vstupy sa zdvojnásobujú (200 eur, 400 eur atď). Posledná stratégia je „Fibonacciho rad“, kedy po vstupe 100 eur sú ďalšie dva vstupy 100 eur, následne 200 eur, 300 eur, 500 eur a tak ďalej. Ak vstupujete to veľkého množstva rebríkov, tak sa táto stratégia často javí ako najlepšia.

Záver

Ešte raz chcem zdôrazniť, že rebríkovanie bez stop lossu je veľmi nebezpečné, a preto by ho radšej nemali začiatočníci používať. Ak však už máte nejaké tie skúsenosti a často sa vám stáva, že vás nachytá stop loss hunt, tak možno práve rebríkovanie môže znamenať pre vás pozitívnu zmenu.

Myslíte si, že Bitcoin dosiahne 100 000 $? Títo traderi sa s vami stavia