Trh s kryptomenami sa po pumpe zo začiatku augusta usadil na nových úrovniach a medvede opäť začali testovať silu bullrunu. Bitcoin už po dosiahnutí maxima na 12 500 $ klesol o viac než 1300 $, Ethereum stratilo 15% svojej hodnoty a podobne sú na tom aj ďalšie kryptomeny. Jedine DeFi altcoiny pokračujú v raste.

Momentálne nie je jasné, ako dlho ešte bude pokračovať akumulačná fáza, no až skončí a príde čas na ďalší veľký pohyb môže to dopadnúť dvoma spôsobmi. Buď bude nasledovať ďalšia veľká pumpa, alebo sa konečne dočkáme poriadne korekcie a vrátime sa na hodnoty z čias májového halvingu.

Bullish scenár – Bitcoin vytvorí high na 16 000 $

Ak nakoniec vyhrajú býci, Bitcoin vytvorí nové high. A pravdepodobne bude vyššie ako to z minulého roka. Očakáva sa rast až na 16 000 $. Na tejto hodnote bol Bitcoin na posledy v januári 2018. Tento rast by bol extrémne bullish pre celý trh s kryptomenami.

Samozrejme, nebude to také jednoduché. Interval 12.14 tisíc dolárov je cieľom pre mnoho veľrýb, ktoré tam plánujú predať vyberať zisky. Podobne, ako to nedávno urobila veľryba, ktoré svoje coiny HODLovala 2 roky, len aby ich všetky predala za 12000 $.

Na potvrdenie bullrunu Bitcoin najprv musí uzavrieť weekly a monthly sviecu nad kľúčovou úrovňou. Väčšina traderov ju identifikovala ako 11500-11700 dolárov. Bitcoin sa v čase písania tohto článku obchoduje za 11 450 $. Sme blízko!

Môže vás zaujímať: Bitcoin pôjde na 500 000 $ !!! – Tyler Winklevoss sa zbláznil?

Bearish scenár

Samozrejme, nie všetko je tak ružové, ako to na prvý pohľad vyzerá. Ako sme napísali vyššie, od mája 2020 sme nezaznamenali žiadnu väčšiu korekciu. Bitcoin vždy dobyje novú úroveň na ktorej niekoľko týždňov konsoliduje, aby mohol vystúpiť ešte vyššie. Za posledných 5 mesiacov dosiahol niekoľko takýchto úrovní. Konkrétne 5000$, 7000$, 10 000 $ a 12 000 $.

Ak sa ukáže, že 12-14 tisíc dolárov je pre Bitcoin prisilná rezistencia, príde čas na bearish pohyb. Známy trader Willy Woo identifikoval bearish price target na 9700 $, kde sa nachádza CME gap. Gapy na burze CME boli vždy nakoniec zaplnené. Po uzatvorení tohto gapu sa nám otvorí cesta smerom hore.

Prepad od 10 000 $ bude skvelá príležitosť na nákup a veľa traderov ju iste využije. Neočakávame teda, že sa tam zdržíme príliš dlho.

Ako to vidíme my? Pozrite si náš stream, kde sme detailne rozobrali Bitcoin, Ethereum a tiež americké akciové trhy, zlato a striebro:

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance