Tyler winklevoss bitcoin za 500 000 $

V poslednej dobe mi príde, že okolo Bitcoinu sa vytvorili dva tábory. Jeden tvrdí, že sa absolútne nič prevratné nedeje a už čoskoro pôjdeme DOWN, resp. ostaneme na súčasnej úrovni a ten druhý sa predháňa v šialených predikciách. PlanB nedávno ohlásil, že Bitcoin v tomto bullrune môže dosiahnuť 340 000 $ a Tyler Winklevoss teraz zašiel ešte ďalej. Bitcoin podľa neho eventuálne dosiahne pol mega!

Kapitalizácia Bitcoinu v kontexte
Kapitalizácia Bitcoinu v kontexte

Pre zaujímavosť, ak by sa to naozaj stalo, kapitalizácia BTC by prekonala kapitalizáciu zlata a začala by šliapať na päty celosvetovej zásobe dolárov. Mrknite na kapitalizáciu BTC v kontexte, je to naozaj zaujímavé (viď obrázok).

 

Tyler Winklevoss – hodnota Bitcoinu eventuálne dosiahne pol milióna dolárov

Predikcia prvého oficiálneho Bitcoin miliardára a spoluzakladateľa burzy Gemini však má niečo do seba. Bitcoin totiž podľa neho nutne nemusí dosiahnuť
500 000 $ už v tomto cykle.

Tyler verí, že Bitcoin by eventuálne mohol na globálnom trhu prekonať zlato ako najlepší uchovávateľ hodnoty. Keďže kapitalizácia zlata podľa niektorých odhadov dosahuje 9 biliónov dolárov, zatiaľ čo Bitcoin je v súčasnosti na 200 miliardách, má ešte veľa priestoru na rast.

Jednou z nevýhod Bitcoinu je plne transparentný blockchain. Aj to sa však dá vyriešiť: Ako používať Bitcoin anonymne? Detailný návod pre rok 2020 – Nenechajte sa vyčmuchať zvedavými autoritami

Bitcoin ako uchovateľ hodnoty nemá konkurenciu

Bitcoin vs. zlato - porovnanie od Tylera Winklevossa
Bitcoin vs. zlato – porovnanie od Tylera Winklevossa

Súčasné uchovatele hodnoty, hlavne zlato, ropa a americký dolár, majú svoje negatíva. Prvé dva menované sa ťažko prenášajú. No a dolár? Dolár je fajn ak ho používate krátkodobo, no z hľadiska desaťročí rýchlo stráca svoju hodnotu. Na druhej strane, Bitcoin je na to prakticky ideálny.

Navyše, zlato má jeden veľký problém. Tu na Zemi je ho relatívne málo, no to isté sa nedá povedať o Slnečnej sústave. A pri tom, čo v poslednej dobe robí Elon Musk je len otázkou času, než niekto začne ťažiť zlato z asteroidov vo vesmíre a uchovávať ho v trezoroch na obežnej dráhe.

Dopyt po Bitcoine počas krízy veľmi rýchlo rastie

V posledných mesiacoch, hlavne po prepuknutí pandémie koronavírusu, dopyt po digitálnych menách výrazne vzrástol. Už ho nekupujú iba obyčajní ľudia ale aj miliardári, veľké hedge fondy či dokonca finančné inštitúcie. Nemecké banky s Bitcoinom pracujú už nejakú dobu a potichu to isté robia aj banky v iných krajinách.

Tyler Winklevoss si teda myslí, že Bitcoin je 45x podhodnotený. V časoch, keď Fed rutinne za týždeň vytlačí desiatky miliárd dolárov svet potrebuje alternatívu, ktorá funguje rovnako dobre ako fiat peniaze, no nie je manipulovaná centrálnou autoritou.

Ak sa jeho odhady naplnia, Bitcoin eventuálne naozaj môže vystúpiť až na 500 000 $ za mincu.

Myslíte si, že Tylerova predikcia dáva zmysel?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete vedieť, ktoré ďalšie kryptomeny budú počas tohto bullrunu rásť? Rozhodne by ste mali mať v peňaženke tieto tri!

3 smartcoiny, ktoré z vás v tomto bullrune spravia milionára

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance