Bitcoin môže padnúť pod 10 000 $ a tu sú dôvody

0
kryptoscéna Bitcoin

Medvede na trhu s kryptomenami už niekoľko mesiacov pekne spinkajú a vo výsledku tak sledujeme jedno z najlepších období za za posledné roky. Bitcoin postupne vytvoril 300% zhodnotenie a z 3700 $ sa vyšplhal na 12 500 $. Ethereum dosiahlo dvojročné maximum na hladine 440 $ a taký Chainlink spravil viac než 1000% rallye.

Dôležité: Buffett Indikátor predikuje najhoršiu krízu v histórii! Ako bude reagovať Bitcoin?

Už dlho sme nezaznamenali významnejšiu korekciu a je stále pravdpeodobnejšie, že sa nejakej dočkáme. Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 11 400 $ a za posledných 24 hodín tak jeho cena klesla o necelé  štyri percentá. Ak sa však vyplní tento bearish scenár, padne minimálne o ďalších 15 %.

Môže vás zaujímať: Výskumník znovu vyťažil Satoshiho bloky a zistil jeho tajomstvá

Extrémne silná rezistencia na 12 000 $ a CME gap na 9700 $, ktorý ešte nebol zaplnený!

Bitcoin v posledných troch týždňoch opakovane nezvládol prekonať rezistenciu v intervale 11 800 – 12 500 $. Dôvod je jednoduchý. Mnoho veľkých hráčov na týchto úrovniach vyberá profit. Vrátane veľryby, ktorá svoje Bitcoiny HODL-ovala viac než 2,5 roka! Za 12 000 $ predala 9000 BTC. Informovali sme vás o tom v našom článku.

Podobný zámer majú aj ďalšie veľryby a býci tak len ťažko prekonajú 12 000 $. Tu sa otvára šanca pre spiace medvede. On-chain analytik Willy Woo upozornil, že ak cena Bitcoinu klesne pod 11 000 $, môže to spôsobiť prepad o ďalších 1300 $. Na hladine 9700 $ je totiž nezaplnený CME gap.

“Momentálne testujeme obchodný kanál, v ktorom sa obchoduje Bitcoin. Nemyslím si, že vydrží. Nezvyknem robiť cenové predikcie, keďže on-chain analýza vie ponúknuť iba smer pohybov, ale tu je môj odhad. Ak nás nepodrží support na hladine 10 900 $, prepadom na 9700 $ vyplníme CME gap.”

Willyho odhad je zaujímavý a rozhodne má niečo do seba. Prepad pod 10 000 $ čká mnoho ďalších traderov. Pravdepodobne však pôjde o krátkodobú záležitosť. Dump totiž obchodníci okamžite využijú na lacné nákupy.

Zaujíma vás, ako je na tom momentálne trh s kryptomenami z hľadiska technickej analýzy? A čo akciové trhy? Je rast indexu S&P 500 na nové historické maximum zdravý alebo by sme sa mali niečoho obávať? Pripojte sa dnes o 18:00 na náš stream! A nezabudnite sa prihlásiť na odber kanálu BitLink:

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre