Toto odvetvie kryptomien spravilo od mája 100% – Ako z toho dostať pasívny príjem?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Trh s kryptomenami sa v posledných dvoch mesiacoch zasekol. Bitcoin sa obchoduje medzi 9-10 tisíc dolármi a ani ostatné altcoiny nemajú o moc vyššiu volatilitu. Existuje však typ decentralizovaných projektov, ktoré za ten čas spravili viac než 100%. Kapitalizácia DeFi ekosystému aj vďaka raketovému rastu projektu Compound trhá všetky rekordy a aktuálne už dosahuje takmer 1,9 miliardy dolárov.

Pre porovnanie, v máji to bolo necelých 800 miliónov a počas najväčšej paniky okolo koronavirusu, keď na chvíľu crashol projekt Maker kapitalizácia všetkých DeFi projektov padla pod 500 miliónov!

Toto je najnovší útok na DeFi protokol – Neznámy hacker ukradol 450 000 dolárov!

Rekordný rast kapitalizácie DeFi projektov

Korona, ani séria hackov v roku 2020 však nezastavila vzostup Decentralizovaných Financií. Toto odvetvie momentálne vedie spomínaný projekt Compound, v ktorom je uzamknutých takmer 630 miliónov dolárov. Dominancia projektu Compound je momentálne 34%. Na druhom mieste sa s 557 miliónmi dolárov nachádza Maker a tretie miesto s takmer 320 miliónmi drží Synthetix.

A tu ide o reálne peniaze, nie ako v prípade Bitcoinu, ktorý má síce kapitalizáciu presahujúcu 170 miliárd, no to iba preto, lebo sa takmer dve tretiny Bitcoinov za posledný rok nepohli. DeFi projekty sú reálne kryté dynamickými pôžičkami v Ethereu. Musia byť, pretože ide v podstate o decentralizované stablecoiny – teda kryptomeny, ktoré si držia hodnotu dolára bez nutnosti garancie centrálnou autoritou (ako je to v prípade Tetheru či USD Coinu).

Prečo však DeFi odvetvie tak rýchlo rastie? A čo stoí za nedávnym úspechom Compoundu? Pripravili sme pre vás rozbor tohto projektu: Budúcnosť DeFi? Compound (COMP) – Najrýchlejšie rastúci krypto-projekt ktorý ponúka pasívny príjem