ANALÝZA – Ripple uvoľňuje miliardu XRP – ako sa bude vyvíjať cena?

0

Spoločnosť Ripple vlastní viac ako polovicu z celkovej ponuky XRP. Koncom roka 2017 sa spoločnosť zaviazala nepredať všetky svoje tokeny (XRP) naraz, pričom si na chránených viazaných účtoch ponechá až 55 miliárd XRP.

Dočítate sa aj na Kryptomagazín FB.

Populárna krypto spoločnosť založená na platbách, Ripple, ktorá kontroluje štvrtú najcennejšiu kryptomenu pomocou trhovej kapitalizácie, nedávno uvoľnila 1 miliardu XRP v hodnote asi 177,6 milióna dolárov z viazaného účtu. Došlo k tomu v dvoch rôznych 500 miliónových transakciách XRP.

Vypracoval sa aj plán na vydanie približne 1 000 000 000 XRP mesačne na predaj. Použije sa na financovanie jeho prevádzky a na investície, pričom zvyšok sa ponechá na viazaných účtoch.

Ripple hrá v krypto svete dvojakú úlohu – ako platobná platforma a na druhej strane ako mena. Táto platforma je open-source a je vytvorená na umožnenie rýchlych a lacných transakcií.

Čítajte tiež – Sledovanie hackerských útokov priamo v mobile? Samsung spúšťa novú aplikáciu

Využiteľnosť Ripple

Na rozdiel od svojho konkurenta Bitcoinu, ktorý nikdy nemal byť jednoduchým platobným systémom, spoločnosť Ripple získala pozornosť veľkých svetových bánk. Príkladom je Standard Chartered a Barclays pre medzinárodné transakcie na celom svete.

Do takej miery, do akej banky a úverové únie zvyšujú svoju závislosť od uzavretých sieťových platobných systémov pri zasielaní prevodov peňazí a iných cezhraničných prevodoch peňazí, predsedníctvo poznamenáva, že by to mohlo viesť k väčšej štandardizácii a ľahkosti.

Rozšírené zavádzanie produktu GPI spoločnosti SWIFT alebo balíka produktov spoločnosti Ripple by podobne mohlo pomôcť bankám a úverovým zväzom. Tie by vedeli presnú konečnú sumu, ktorú dostanú príjemcovia prevodov finančných prostriedkov pred ich odoslaním.

Ripple môže stratiť support 0.17 $ za XRP

XRP je veľmi úzko späté s vývojom BTC. Korelácia XRP a BTC je vysoká. Akýkoľvek drastický pokles Bitcoinu bude mať dopad na XRP. Bitcoin v súčasnosti osciluje v rámci užšieho rozsahu 9 100 a 8 900 dolárov, čo znamená, že hlavný pohyb sa blíži. Všetky analýzy poukazujú na pokles Bitcoinu. A takýto krok by mohol spôsobiť, že XRP stratí rozhodujúcu podpornú zónu 0,17 $. Na grafe vidíme koreláciu medzi BTC a XRP.

BTC XRP korelácia
BTC XRP korelácia

Čo si myslia investori o BTC – Bitcoin v roku 2020 prekoná 15 000 $ – myslí si to 42% traderov – a čo vy?

XRP sa tiež ťažko zotavuje z prepadu kvôli koronavírusu z polovice marca. Podľa tímu spoločnosti Arcane Research bolo zaznamenané, že XRP bolo v druhom kvartáli relatívne nízko volatilné v porovnaní s ETH a BTC. To by mohlo poukazovať na znížený záujem o XRP a mohlo by to viesť k ďalším stratám.

Ripple, ANALÝZA – Ripple uvoľňuje miliardu XRP – ako sa bude vyvíjať cena?
XRP cena

Záver

Ripple poskytuje reálny produkt, ktorý si všimli svetové ban,y no záujem o ich token XRP je stále nižší. Uvoľňovanie veľkého počtu tokenov do obehu môže viesť k poklesu ceny. Okrem toho sa očakáva aj pokles Bitcoinu, čo bude viesť aj k poklesu XRP vzhľadom na vysokú koreláciu.

Čo čítať ďalej?

Ripple má problém! Počas predpredaja XRP predávala neregistrované cenné papiere

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre