Toto elektrické auto porazilo Teslu a stojí 3500 €! Stojí za hriech?

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Chcete elektrické auto na krátke trate ale nemáte peniaze na drahú Teslu? Toto čínske autíčko stojí iba 3600 €! S dojazdom 120 km síce nikoho neohúri, no na dochádzanie do práce bude stačiť a so sklopenými zadnými sedačkami má 710-litrov kufor. Predstavujeme Wuling Hong Guang MINI EV – autíčko vyvinuté vďaka spolupráci čínskej automobilky SAIC s americkým GM. Bohužiaľ, nateraz je dostupné iba v Číne.

Od svojho predstavenia však robí samé rekordy. V auguste dokonca predbehlo Tesla Model 3 ako najpredávanejšie elektrické vozidlo na čínskom trhu. Predal sa 15 000 ks vs. 11 800 Modelov 3.

Wuling disponuje 13 kW elektrickým motorom, ktorý zabezpečí maximálnu rýchlosť 100 km/h a krútiaci moment 85 Nm. Nič moc, ale čo čakáte za 3600 €? Čo sa týka energie, tú zabezpečí 9,2 kWh batéria. Oproti 100 kWh ktorými disponujú Tesly je to prakticky nič. Wuling má dojazd iba 120 km. Vyššia verzia však disponuje 13 kWh baterkou s dojazdom 170 km.

Rozmery autíčka sú taktiež veľmi skromné. Odvezie síce 4 osoby, no v tom prípade sa v podstate musíte vzdať batožinového priestoru. Rozmery vozidla sú 2917 x 1493 x 1621 milimetrov.

Hups! Toto by sa nemalo diať: Nová Tesla nevydržala ani dve hodiny a odpadla jej strecha

Záver – Ideálne auto pre nenáročného spotrebiteľa

Parametre tohto čínskeho autíčka neohromia snáď nikoho. Viem si však predstaviť, že by mohlo byť v Európe úspešné. Ja osobne by som ho bral všetkými desiatimi. Skvelé vozidlo na krátke trate. Do práce, do školy či na túry do okolitých hôr… čo viac chcete? A na dlhšie trasy môžete využiť vlaky či blablacar.

Ja osobne by som toto auto za 3600 € bral všetkými desiatimi. Možno by som si aj priplatil za verziu s väčším dojazdom. A potom už žiadne účty za benzín! Iba trochu väčšia spotreba elektrickej energie v domácnosti. Navyše, sieť elektrických nabíjačiek sa každým rokom zlepšuje takže v budúcnosti bude možné robiť na tomto žihadielku aj dlhšie trasy.

Dúfajme, že druhá generácia tohto autíčka s maximálnou rýchlosťou 130 km/h a dojazdom 200 km príde aj na Slovensko. Bude to najväčší hit od čias Škoda Favorit!

Wuling však v žiadnom prípade neponúka pokročilé funkcie, ako autopilot. Tesla svojho autopilota piluje už niekoľko rokov. Ako si poradí s vodičmi, ktorí nerešpektujú dopravné predpisy? Mrknite na toto video:

Tesla autopilot vs. zlí vodiči – Pozrite sa ako jazdia autá od Elona Muska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre