Nové grafické karty od AMD sú výkonnejšie ako Nvidia, unikli prvé benchmarky

Titulky AMD RX 6800 XT
AMD RX 6800 XT
BITmarkets BITmarkets

Nové Radeony síce ešte neboli predstavené, no o grafických kartách od AMD aj tak vieme prakticky všetko. Mená, technické detaily a teraz aj skóre v benchmarku 3DMark. Gameri, máte sa na čo tešiť!

AMD pripravuje predstavenie svojich high-end grafických kariet na 28.10. Vieme, že budú mať podstatne vyšší počet jadier,než predchádzajúca generácia a poskytnú až 16 GB GDDR6 pamäte zrýchlenej niekoľkými vrstvami cache pamätí. Kedykoľvek inokedy by tak obrovský generačný skok znamenal masívny úspech, no po predstavení GPU od Nvidie je jasné, že AMD to vôbec nebude mať ľahké. Výsledky 3DMarku nás príjemne prekvapili, no Radeonom chýba výkon v jednej kľúčovej kategórii a tou je ray tracing.

Pomalší Ray Trading na RDNA2 Radeonoch

Ray tracing je špecifická výpočtová sekvencia, ktorú moderné grafické karty od Nvidie využívajú na simulovanie fotónov, vďaka čomu sa dajú dosiahnuť úžasné svetelné efekty. Na výkon pri ťažbe kryptomien však ray tracing nemá žiadny vplyv.

A niet divu, že AMD za Nvidiou v ray tracingu nestačí. červený tím totiž nemá veľa skúseností s touto technológiou. RDNA2 architektúra ponúka iba prvú generáciu ray tracingu od AMD. Slabší výkon pri sledovaní fotónov však vynahradí klasickým grafickým výkonom.

Čo prezrádzajú leaknuté skóre z 3DMark benchmarkov nových GPU od AMD?

Podľa uniknutých výsledkov 3DMark benchmarku sa spoločnosť AMD v kategórii čistého grafického výkonu skutočne dokázala dotiahnuť na Nvidiu. A nie len to! AMD je v Firestrike Extreme 4K ďaleko popredu!

3DMark benchmark skóre Navi 21 vs. Ampere vs. Turing

3DMark benchmark skóre Navi 21 vs. Ampere vs. Turing

A čo je ešte zaujímavejšie, toto sú výsledky karty RX 6800 XT, ktorá nemá odblokovaný plný potenciál Navi 21 čipu. Čo ponúkne RX 6900 XT zatiaĹ netušíme, no bude to poriadne šialenstvo.

Ako môžete vidieť na uniknutých benchmarkoch, top grafická karta od AMD je skutočne výkonnejšia než vlajková loď od Nvidie a absolútne zahanbila RTX 2080ti z minulej generácie.

Skóre grafickej karty AMD Radeon RX 6800 XT vs. konkurencia od Nvidie

Skóre grafickej karty AMD Radeon RX 6800 XT vs. konkurencia od Nvidie

Stane sa čisto červený TOP počítač realitou?

Po veľmi, veľmi dlhej dobe, sme sa tak dostali do bodu, kedy skutočne dáva zmysel postaviť si top  výkonné PC z komponentov od AMD. Červený tím môže oslavovať! Samozrejme za predpokladu, že sú tieto výsledky reálne. Potvrdené alebo vyvrátené však budú už v stredu 28.10. takže nebudeme dlho čakať.

Uniknutým benchmarkom však kredibilitu dodávajú aj dáta od CapFrameX, podĹa ktorých má RX 6800 XT vo Firestrike Ultra dosiahnuť skóre 11 500. Približne o 8,5% viac, než Nvidia RTX 3080.

Dostáva sa teda do situácie, v ktorej AMD ponúka celkovo lepšie GPU, no v raytracingových hrách ťahá za kratší koniec. Nateraz sú teda Radeony výhodnejšie ale v budúcnosti, keď sa ray tracing viac rozšíri, na tom budú lepšie majitelia zelených kariet od Nvidie. Bude zaujímavé sledovať, akú cenu AMD ponúkne za svoje zariadenia. Cena rozhodne o ich úspechu, či neúspechu.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul