TOP 5 kryptomien, ktoré rástli v posledných dňoch
TOP 5 kryptomien, ktoré rástli v posledných dňoch. Zdroj: shutterstock.com/enterlinedesign

Máme za sebou ďalší týždeň na trhoch. V dnešnom článku sa opäť pozrieme na kryptomenové projekty z top 100, ktoré si pripísali za posledných 7 dní najväčšie zisky.

1. Lido DAO (LDO)

Prvým projektom je Lido DAO, likvidné riešenie pre stávkovanie Etherea. Lido umožňuje používateľom vkladať svoje tokeny ETH – bez minimálnych vkladov alebo udržiavania infraštruktúry – a zároveň sa zúčastňovať na aktivitách v sieti, napr. požičiavať, a tak zvyšovať výnosy. Projekt narástol za 7 dní o 52,25 % a v súčasnosti sa obchoduje za 1,07 dolára.

2. Quant (QNT)

Na druhom mieste skončila kryptomena Quant s tokenom QNT. Projekt je vybudovaný ako operačný systém technológie distribuovanej účtovnej knihy – a siete Overledger – na prepojenie rôznych blockchainov. Projekt je označovaný za prvý operačný systém vytvorený pre blockchainy. Quant narástol o 31,39 % a v súčasnosti sa obchoduje za 96,58 dolára.

3. Aave (AAVE)

Tretím v poradí v rebríčku ziskových kryptomien z top 100 je decentralizovaný finančný protokol Aave, ktorý umožňuje ľuďom požičiavať a vypožičiavať si kryptomeny. Token AAVE poskytuje držiteľom zľavnené poplatky na platforme a slúži aj ako token pre správu – dáva majiteľom možnosť podieľať sa na budúcom vývoji protokolu. Token narástol o 22,6 % a obchoduje sa za 90 dolárov.

TOP 5 najziskovejších kryptomien posledných dní
TOP 5 najziskovejších kryptomien posledných dní. Zdroj: Coinmarketcap

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Celsius v bankrote. Kolapsy kryptomenových spoločností pokračujú

4. Arweave (AR)

Na štvrtom mieste skončil Arweave, decentralizovaná úložná sieť, ktorá sa snaží ponúknuť platformu na neobmedzené ukladanie dát. Ide o sieť, ktorá sa opisuje ako „kolektívne vlastnený pevný disk, ktorý nikdy nezabudne“. Arweave je však predovšetkým hostiteľom tzv. „permawebu“ – permanentného decentralizovaného webu s množstvom aplikácií a platforiem riadených komunitou. Projekt si pripísal 20,78 % a v čase písania článku sa obchoduje za 14,38 dolára a nachádza sa v rebríčku kryptomien na 74. mieste.

5. Serum (SRM)

Na záver spomenieme piate miesto, ktoré tento týždeň obsadila kryptomena Serum (SRM) so ziskom 19,12 %. Serum je decentralizovaná burza (DEX) a ekosystém, ktorý do decentralizovaných financií (DeFi) prináša bezprecedentnú rýchlosť a nízke transakčné náklady. Serum sa v čase písania článku nachádza na chvoste v rebríčku z top 100, na 98. mieste a obchoduje sa za 1,13 dolára.

Čítaj tiež: Podľa tejto metriky sa dno Bitcoinu bude formovať niekoľko mesiacov