akcie padaju medved bitcoin koronavirus

Trh s kryptomenami má za sebou skvelý rok. Bitcoin od marca 2020 stúpol o viac než 1000% a mnoho kryptomien konečne dosiahlo nové historické maximá. Avšak všetko dobré raz končí. Aj tento parabolický rast sa jedného dňa otočí a príde tvrdé vytriezvenie z eufórie, ktorú sme zažívali v posledných mesiacoch.

Fundamenty, ktoré cenu Bitcoinu vyhnali nad 60 000 dolárov, stále platia. O kryptomeny je obrovský záujem, americká vláda tlačí inflačné peniaze a ekonomická kríza vo svete pokračuje.

Ale opakovať neustále dôvody, prečo bude Bitcoin rásť, môže byť nebezpečné. Potom sa stáva, že zabúdame na druhú stranu mince. Takže v tomto článku prinášame tri dôvod, prečo Bitcoin možno čaká tvrdá korekcia (minimálne) na 30 000 dolárov.

Cieľom tohto článku nie je rozpútať paniku ani niekoho presvedčiť, aby predal svoje kryptomeny, ale poukázať na niektoré negatívne faktory, o ktorých sa možno až tak často nehovorí.

TOTO NIE JE PREDIKCIA! Iba zopár odhadov.

Bearish formácia rising vedge je potvrdená

Prvým dôvodom je samotný graf Bitcoinu, na ktorom sa jasne vytvorila formácia rising vedge (stúpajúci klin – ako ju obchodovať sa dočítate v tomto článku). A aby toho nebolo málo, Bitcoin z nej učebnicovo vypadol.

Formácia rising vedge
Formácia rising vedge

Rising vedge je formácia, ktorá potvrdzuje otočenie trendu. Aktívum pri nej vytvára vyššie maximá a minimá, avšak volatilita sa pomaly znižuje. Ak takýto stúpajúci klin vznikne v UPtrende, znamená to, že začína medvedí trh.

Bitcoin vykreslil rising vedge na dennom grafe, kde potvrdenie tejto obratovej formácie veští, že prichádza strednedobý prepad, ktorý by mal trvať mesiace. Ak sa tak stane, hĺbka korekcie by mohla dosiahnuť 50-70%. Cena Bitcoinu by v tom prípade klesla na 20-30 tisíc dolárov.

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Prečítajte si náš posledný prehľad trhu: Medvede zatínajú zuby do Bitcoinu – Je $50 000 dobrá cena na nákup?

Divergencie na grafe Bitcoinu

Ak si zapnete základné indikátory a pozriete sa na graf Bitcoinu z akejkoľvek burzy, určite neprehliadnete dve nepríjemné divergencie. Zatiaľ čo cena Bitcoinu v posledných mesiacoch stúpa, indikátor RSI ukazuje stále nižšie hodnoty a klesajú aj obchodné objemy.

To znamená, že tento bullrun už nejakú dobu slabne a Bitcoin sa obchodujem podstatne menej, ako pred pár mesiacmi, čo dáva priestor medveďom. Medvedie divergencie na dennom grafe nikdy neveštia nič dobré. Bitcoin bol v posledných šiestich mesiacoch veľmi silný a tieto divergencie s relatívnou ľahkosťou lámal. Ale aby zlomil tieto dve, musel by v krátkej dobe stúpnuť o minimálne 30 000 dolárov.

Všetci čakajú, že Bitcoin bude ďalej rásť

Nakoniec tu máme ešte jeden dôvod, prečo Bitcoin môže ešte niekoľko mesiacov padať. Retailoví obchodníci a inštitucionálni investori si za posledný rok tak nejak zvykli, že Bitcoin proste vždy stúpa. A aj keď to teraz vyzerá všelijako a niektoré altcoiny stúpli na úplne šialené ceny, očakávame, že sa proste čoskoro rozbehne ďalší bullrun a pôjdeme ešte vyššie.

Už nejakú dobu informujeme o analýzach BTC blockchainu od spoločnosti Glassnode, ktoré ukazujú, že veľryby predávajú. Zatiaľ to všetko skupujú malí investori a inštitúcie, no veľryby majú jednoducho priveľa mincí. Ak tieto staré Bitcoinové elity stratia dôveru v bullrun a začnú hromadne predávať, resp. pridajú sa aj HODLeri, trend sa veľmi rýchlo zlomí.

To, že všetci očakávajú rast, je dosť veľký prúser. Veľryby väčšinou takýto konsenzus na trhu využívajú na predaj.

Môže vás zaujímať: Vlády chcú nakupovať Bitcoin! Potvrdil CEO NYDIG

Dajte si pozor na prílišný optimizmus! A nezabúdajte na žolíka

Takže dajte si pozor na prílišný optimizmus. To, čo sme napísal v článku, ešte nutne nemusí znamenať, že Bitcoin sa teraz rúti do záhuby. Avšak je dobré mať na pamäti aj negatívne faktory a tie tri, ktoré sme tu vypísali, majú v súčasnosti veľkú váhu.

Na druhej strane tu však máme ešte žolíka, ktorým je ekonomický stimulus vo výške 1900 miliárd dolárov od vlády USA. Dolár na to zatiaľ veľmi nezareagoval a index DXY, ktorý ukazuje silu americkej meny, od februára stúpa. Práve včera, keď Bitcoin padol na 50 000 dolárov, dosiahol lokálne maximum.

US Dollar Currency Index
US Dollar Currency Index

Ale trhy na to skôr či neskôr zareagujú a dávka likvidity si nájde cestičku aj k Bitcoinu. A práve s tým počíta väčšina inštitúcií. Preto pri každom prepade nakupujú Bitcoin a budú v tom pokračovať aj v prípade, že trhu s kryptomenami bude na pol roka vládnuť medveď.

Myslíte si, že 50 000 dolárov je dobrá cena na nákup Bitcoinu?

View Results

Loading ... Loading ...

Ak chcete nakupovať Bitcoin, či ďalšie  kryptomeny, nájdite si bezpečnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdete široký výber kryptomien a môžete tam získať úroky za dlhodobé držanie. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.