dolar nas ovlada manipulacie

Cena Bitcoinu v roku 2020 a hlavne v tomto roku neskutočne stúpla po tom, čo inštitucionálni investori začali hromadne investovať do kryptomien. Cez spoločnosť Grayscale skúpili viac než 700 000 BTC a ďalšie stotisíce či dokonca milióny cez Coinbase a ďalšie OTC burzy. No teraz sa ukazuje, že do kryptomien čoskoro vstúpia ešte väčší hráči. Vládne investičné fondy.

Potvrdil to CEO New York Digital Investment Group (NYDIG) Robert Guttmann v podcaste so zakladateľom spoločnosti Real Vision Raoulom Paulom.

Vlády sa začínajú zaujímať o kryptomeny, prichádza peńažná tsunami!

Vládne investičné fondy v poslednej dobe začali zisťovať možnosti investovania do kryptomien a oslovili aj NYDIG.

Raoul Paul tiež potvrdil, že suverénny investičný fond Singapuru známy, ako Tamesek, ktorý má v správe portfólio v celkovej hodnote 306 miliárd dolárov, nakupuje virgin Bitcoiny od minerov.


Virgin Bitcoin je minca, ktorá bola vyťažená, no nikto s ňou ešte nehýbal. Takáto minca je dokonale anonymná a prakticky neviditeľná, dokým ju majiteľ prvýkrát nepošle na inú peňaženku.


Guttmann opísal vstup vládnych peňazí do kryptomien, ako peňažnú tsunami, ktorá poriadne zahýbe celým trhom a eventuálne vystrelí ceny na nové historické maximá.

Ak chcete nakupovať Bitcoin, či ďalšie  kryptomeny, nájdite si bezpečnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdete široký výber kryptomien a môžete tam získať úroky za dlhodobé držanie. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Myslíte si, že 50 000 dolárov je dobrá cena na nákup Bitcoinu?

View Results

Loading ... Loading ...

Fondy prehodnocujú svoje investičné stratégie a prestávajú veriť americkému doláru

Investori podľa Guttmanna v súčasnosti prehodnocujú svoje portfóliá. Tie sú väčšinou denominované v dolároch a zaistené dolárovými cennými papiermi. No po roku 2020, keď počet dolárov v obehu stúpol o 40% (a práve teraz do obehu vstupuje ďalších $1900 miliárd – 30% nových peňazí) prišiel čas overiť, či starý systém ešte môže ďalej fungovať.

Aj keď to oficiálne spotrebiteľské indexy neukazujú, inflácia počas tejto ekonomickej krízy vystrelila na historicky najvyššie hodnoty. Väčšina nových peňazí v obehu totiž nejde do potravín či toaletného papieru, ale do nehnuteľností a akcií.

Hodnota fiat mien klesá a kryptomeny sú jediná časť finančného trhu, ktorá nie je zmanipulovaná centrálnymi bankami. Preto sa na ne obracia stále viac investičných fondov, veľkých firiem, a teraz dokonca aj vlády.

O nadchádzajúcom páde amerického dolára sa viac dočítate v našom článku:

Príbeh o hyperinflácii dolára – Takto vznikla najväčšia kríza modernej histórie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance