Bitcoin sa odrazil

Aj štvrtok na trhu s kryptomenami prišiel v znamení červenej. Padá všetko od hora až dole, dokonca aj THETA, ktorá dnes dumpla o 30%. Ale ten Bitcoin! Ešte včera sa zdalo, že sa možno odrazil od hladiny 53 000 dolárov a po oznámení od Tesly by mohol ísť na nové ATH a dnes už zase padá. Dokonca testuje 50 000 dolárov. Nachádza sa tak na cene zo začiatku marca.

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Bitcoin sa nachádza na silnej supportnej zóne

50 000 dolárov je už celkom zaujímavá cena na nákup. Vo februári a na začiatku marca tam inštitucionálni investori do Bitcoinu naliali neskutočné miliardy, a preto je málo pravdepodobné, že Bitcoin klesne o moc nižšie.

Budeme sa diviť, ak do konca týždňa pôjdeme výrazne pod hladinu 48 000 dolárov, kde sme zaznamenali najväčšie nákupy.

Myslíte si, že 50 000 dolárov je dobrá cena na nákup Bitcoinu?

View Results

Loading ... Loading ...

Ak chcete nakupovať Bitcoin, či ďalšie  kryptomeny, nájdite si bezpečnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdete široký výber kryptomien a môžete tam získať úroky za dlhodobé držanie. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Pohľad na log graf

Nakoniec ešte pripájame menšiu zaujímavosť, pohľad na denný logaritmický graf Bitcoinu. Bitcoin je aktuálne v období exponenciálneho rastu, a dlhodobejšie časové úseky sú tak prehľadnejšie na log grafe, ktorý znázorňuje percentuálne pohyby.

Logaritmický graf Bitcoinu
Logaritmický graf Bitcoinu

Ako vidíte, od októbra Bitcoin vytvára stúpajúcu trendline, ktorá ho vyniesla na súčasné hodnoty. Iba počas decembrovej korekcie na chvíľu klesol pod ňu, no veľmi rýchlo sa vrátil späť.

Prepad z konca februára nebol dostatočne hlboký a Bitcoin nakoniec ostal vysoko nad touto trendovou líniou. Možno aj preto po sa vytvorení nového historického maxima zastavil a prišlo druhé kolo korekcie. Aktuálne sa už ku trendovej línii blížime, čo trhu môže dať dostatočný impulz na ďalší rast.

Učíte sa obchodovať? Prečítajte si: Money management na burze – Pre toto väčšina nováčikov prerobí na kryptomenách!

Takmer všetky altcoiny dnes krvácajú

Je celkom zaujímavé, že Ethereum dnes “prekonáva” Bitcoin a padá o niečo pomalšie. Cena tejto kryptomeny sa drží na 1600 dolároch, čo je pokles “iba” o 7%. Ešte lepšie je na tom najväčší konkurent Etherea. Cardano ADA sa posunulo iba o 3% nižšie a obchoduje sa na cene 1,1 doláru.

V minulých dňoch, keď trh padal, sme ešte mohli vidieť zopár altcoinov, ktoré rástli. Spomínali sme projekt THETA, Filecoin FIL, Pundi X NPXS, či Bittorrent BTT. Dnes už stúpa iba ten NPXS a aj to len o 8%. Inak je to červená od hora až dole s výnimkou stablecoinov.

Tieto tri coiny za posledný týždeň spravili neskutočné zisky:

Viete prečo?

TOP 3 coiny, ktoré aj počas tejto korekcie robía +100-percentné zisky