TOP 10 kryptomien, ktoré sa oplatí kúpiť v marci pred raketovým rastom

Novinky Kryptomeny TOP 10 rebríček.
Kryptomeny TOP 10 rebríček. Zdroj: Shutterstock.com/jesterpop
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Predpokladajme, že hľadáte najlepšiu kryptomenu na nákup v roku 2022. Všimnite si však, že mnohé z týchto kryptomenových mincí nie sú nové kryptomeny, sú tu už nejaký čas. Dôležité je uvedomiť si, že kryptomeny majú potenciál budúceho rastu.

Majte na pamäti, že toto sú návrhy a odporúčania týkajúce sa niektorých najlepších kryptomien, ktoré si môžete kúpiť. Tento článok však nie je finančným poradenstvom.

1. Bitcoin

Bitcoin je nespochybniteľný a transparentný. Umožňuje platby bez obmedzenia a je plne zabezpečený a chránený. Jeho súčasná cena podľa on-chain metrík bude dosahovať dlhodobé dno už v najbližšom období a očakáva sa vysoký rast. Navyše, nelikvidná ponuka radikálne rastie a vlastniť BTC je čoraz vzácnejšie.

Bitcoin denný graf

Bitcoin denný graf. Zdroj: TradingView

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Mohlo by ťa zaujímať – Porovnanie zlata, indexov a Bitcoinu od vypuknutia vojny na Ukrajine – čo sa oplatí teraz kúpiť?

2. Ethereum

Ethereum sa oplatí kúpiť, pretože slúži dvom účelom: funguje ako peniaze a môže byť uchovávateľom hodnoty. Je tiež útočiskom pre decentralizované financie. Umožňuje vývojárom vytvárať inteligentné zmluvy a decentralizované aplikácie (Dapp), v ktorých môžu používatelia pristupovať k rôznym typom transakcií bez sprostredkovateľa. Cena je momentálne taktiež podhodnotená a každé kryptomenové portfólio by malo zahŕňať práve túto mincu.

Ethereum denný graf

Ethereum denný graf. Zdroj: TradingView

3. Solana

Hlavnými dôvodmi nákupu Solanavysoká rýchlosť a nízke poplatky, ako aj úroveň škálovateľnosti. Solana sa používa aj v NFT sektore. V skutočnosti má Solana povesť najrýchlejšej blockchainovej siete, pretože dokáže spracovať až 50 000 transakcií za sekundu. Na porovnanie, Ethereum dokáže spracovať 15 transakcií za sekundu, zatiaľ čo Bitcoin dokáže spracovať 7 transakcií za sekundu. Okrem kryptomien dokáže Visa spracovať 1 700 transakcií za sekundu.

Solana denný graf

Solana denný graf. Zdroj: TradingView

4. Polygon

Polygon je solídnou investíciou, pretože ide o rámec pre blockchainovú sieť a je kompatibilný s Ethereum virtual machine. Polygon sa stal výraznou črtou niekoľkých protokolov decentralizovaných financií (DeFi) a mnohé platformy ho denne prijímajú. Používatelia získajú prístup k rýchlosti, cenovej dostupnosti a potenciálnemu lídrovi na trhu.

Polygon denný graf

Polygon denný graf. Zdroj: TradingView

5. Sandbox

Sandbox aplikuje technológiu blockchain na obrovský globálny trh, akým je herný priemysel, a úplne sa zameriava na decentralizáciu. Keď sa hra spustí, hráč môže použiť mince SAND na transakcie s takmer čímkoľvek v hre vrátane nezameniteľných tokenov (NFT) a akýchkoľvek iných položiek v hre. Okrem toho sa mince SAND môžu použiť aj na proces riadenia, kde držitelia tokenu SAND môžu hlasovať o návrhoch, ktoré budú ďalej rozvíjať hru.

Sandbox denný graf

Sandbox denný graf. Zdroj: TradingView

6. Cardano

Cardano je rýchlo rastúcou blockchainovou sieťou a stalo sa jedným z najviac cenených digitálnych aktív na trhu. To je dôvod, prečo sa oplatí kúpiť. Okrem toho má Cardano silnú komunitu. Cena Cardana zaznamenala jeden z najväčších poklesov od ATH spomedzi highcapov. Napriek tomu aktivita na sieti prudko rastie a investori akumulujú tokeny ADA.

Cardano denný graf

Cardano denný graf. Zdroj: TradingView

7. Chainlink

Chainlink môže narušiť tradičné financie. Spoluzakladateľ Chainlinku, Sergey Nazarov, verí, že DeFi ako ekosystém by mohol mať do konca roku 2022 hodnotu 1 bilión dolárov. Samotná cena mince LINK dlhodobo klesá a nachádza sa v zóne, kde by čoskoro mohlo dôjsť k akumulácii a obratu trendu v tomto roku.

Chainlink denný graf

Chainlink denný graf. Zdroj: TradingView

8. Litecoin

Litecoin je virtuálna mena typu peer-to-peer (P2P), ktorej sieť ponúka okamžité platby s nulovými nákladmi, ktoré môžu vykonávať jednotlivci alebo inštitúcie. Používa Proof-of-Work (PoW) ako mechanizmus konsenzu. Litecoin má vyšší pomer reward-to-risk ratio, pretože musí ísť oveľa vyššie, aby dobehol zvyšok trhu. Preto je momentálne podhodnotený.

Litecoin denný graf

Litecoin denný graf. Zdroj: TradingView

9. Polkadot

Polkadot je vytvorený pomocou Substrate, rámca na vytváranie blockchainu. Polkadot integruje flexibilné multiplatformové sieťové rámce pre peer-to-peer aplikácie. Polkadot tiež umožňuje používateľom stakovať tokeny DOT. Používajú sa na overenie transakcií na blockchaine, a preto každý hodler tokenu DOT pomáha pri zabezpečovaní a udržiavaní siete a získava za to odmeny. Všetky tieto prípady použitia vedú k zvýšeniu hodnoty mince.

Polkadot denný graf

Polkadot denný graf. Zdroj: TradingView

10. Ripple

Ripple je výhodný nákup, pretože jeho transakcie trvajú niekoľko sekúnd a majú silný sieťový efekt. Centrálne banky v mnohých krajinách plánujú používať XRP na medzinárodný prevod peňazí. Navyše je kótovaný na mnohých burzách a má solídnu a agresívnu komunitu. Ripple tak uzatvára rebríček, ktorý definuje top kryptomeny na nákup.

XRP denný graf

XRP denný graf. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež – Môže Bitcoin vďaka vysokej cene ropy rovnako rásť? Podľa tejto analýzy áno

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.