Cardano vs. Ethereum
Cardano vs. Ethereum. Zdroj: Google

Blockchain Cardano sa po spustení dôležitého hard forku Alonzo teší veľkej obľube. Dopyt po tokene ADA na účely stakingu sa za posledný mesiac extrémne zvýšil, čím ešte viac natiahol svoj náskok pred konkurenciou v podobe ETH.

Cardano v stakingu poráža Ethereum

Ekosystém Cardano dosiahol vo februári veľmi úspešné čísla z hľadiska stakingu. Hlavného konkurenta ETH ponechal tento blockchain výrazne za sebou. Február bol tak zakončený s 1,17 miliónom stakerov.

Počet užívateľov stakingu v sieti Cardano
Počet užívateľov stakingu v sieti Cardano. Zdroj: Staking Rewards

Tak ako už bolo viackrát spomenuté, Cardano sa v roku 2022 teší veľkej popularite aj napriek početnej kritike zo strany fanúšikov. Na čele tohto ekosystému stoja decentralizované burzy SundaeSwap a MiniSwap, ktoré mali veľmi pozitívny vplyv na celkovú uzamknutú hodnotu. Tá je aktuálne na hodnote 130 miliónov USD.

Prečítaj si tiež: Názor odborníkov: „Binance Coin sa bude do roku 2030 obchodovať na úrovni 2 400 USD“

Ethereum 2.0 zaostáva

Ethereum 2.0 predstavuje energeticky menej náročný model konsenzu proof-of-stake. Ide o najočakávanejšiu aktualizáciu vo svete kryptomien, na ktorú sa čaká dlhšiu dobu. Momentálne je projekt stále v počiatočnom štádiu a ešte nedosiahol plnú funkčnosť.

Počet užívateľov stakingu v sieti Ethereum
Počet užívateľov stakingu v sieti Ethereum. Zdroj: Staking Rewards

Prvý deň v roku 2022 bol celkový počet stakerov na úrovni 54 772 a 18. januára sa tento údaj znížil na 54 768. Počas celého februára sa počet stakerov nejako extrémne nezmenil. V porovnaní s Cardanom je to veľmi nízke číslo.