Tip týždňa. Zdroj: shutterstock.com/SpicyTruffel

Aj tento týždeň budú investori sledovať niekoľko udalostí, ktoré môžu mať zásadný vplyv na dianie na trhoch. Vyberáme niekoľko z nich, ktoré môžu mať dosah aj na trh s kryptomenami.

USA

Minulý týždeň trhy reagovali pozitívne na správu o nižšej inflácii v USA. Tá dosiahla hodnotu 7,7 %, čo je menej, ako investori očakávali. Tento výsledok môže predstavovať pozitívny signál pre FED, ktorý môže zmierniť tempo zvyšovania sadzieb na najbližších stretnutiach. Jedným z ďalších signálov tento týždeň bude výsledok indexu cien výrobcov, ceny importu a exportu a maloobchodné tržby. Predovšetkým posledný údaj je dôležitý pre trhy, pretože informuje o miere míňania. Ak totiž spotrebitelia stále míňajú, je to dobrý signál pre ekonomiku. O stave americkej ekonomiky povedia viac aj kvartálne výsledky spoločností Home Depot, Walmart a Target.


Miera inflácie v USA. Zdroj: tradingeconomics.com

Európa

V Európe budú investori sledovať výsledky nemeckého indexu ekonomického sentimentu Zew. Európsky štatistický úrad Eurostat tento týždeň tiež zverejní finálny odhad HDP za 3. kvartál vrátane miery inflácie v eurozóne.

Spojené kráľovstvo

Situácia vo Veľkej Británii sa posledné mesiace nevyvíja dobre, z toho dôvodu budú trhy sledovať dôležitú správu o stave spotrebiteľských cien, mieru nezamestnanosti a maloobchodné tržby. Očakávania sú v prípade Británie negatívne. Inflácia by sa podľa predikcií mala zrýchliť na nové 40-ročné maximum, teda na 10,6 % v októbri zo septembrových 10,1 %. Dôvodom tohto rastu má byť nastavenie regulačných stropov pre ceny energií. Tento údaj môže mať tiež rovnako negatívny vplyv aj na kurz libry.

Miera inflácie v Spojenom Kráľovstve. Zdroj: tradingeconomics.com

Oproti predchádzajúcemu týždňu nás v nasledujúcich dňoch nečakajú také výrazné fundamenty, ktoré by mohli spôsobiť na trhoch veľké pohyby. Po minulotýždňovom raste možno očakávať menšie poklesy a ochotu investorov viac riskovať. Na kryptomenový trh môžu mať tento týždeň dosah aj vyjadrenia regulátorov či vládnych činiteľov ku kauze okolo burzy FTX.

Čítaj ďalej: Pozor! Po FTX má problém ďalšia kryptomenová burza Crypto.com. Hrozí scenár krachu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance