Po FTX môže padnúť aj Crypto.com
Po FTX môže padnúť aj Crypto.com. Zdroj: shutterstock.com/Alhovik

Po chybe s transakciou môže mať problém s nedostatkom likvidity aj ďalšia veľká kryptomenová burza Crypto.com. Ešte 21. októbra mala údajne burza nesprávne poslať ethereovú transakciu v hodnote 400 miliónov dolárov, čo je v krypto-svete pravdepodobne jeden z najdrahších omylov v rámci posielania transakcií.

Keďže tieto peniaze sú klientov a obchodníkov burzy, tak sa špekuluje o rovnakom scenári, aký mala nedávno burza FTX. Nejde o práve najmenšiu sumu, o ktorú pravdepodobne burza prišla. Po chybe môže už nasledujúce dni hroziť nedostatok likvidity aj burze Crypto.com.

Pochybnosti okolo burzy Crypto.com

Začína sa špekulovať, že prostriedky v hodnote 400 miliónov dolárov mohla burze poslať v tajnosti úmyselne. Pokiaľ by na túto transakciu neupozornila spoločnosti Argus Inc. a ďalší analytici blockchainu, burza Crypto.com by pravdepodobne vôbec nepriznala presun. CEO burzy upokojil ľudí, že všetko majú pod kontrolou a správy o možnom zastavení vkladov či prípadnom krachu burzy sú FUD (vyvolanie paniky bez jasných dôkazov).

Podľa Owena Rapaporta zo spoločnosti Argus má Crypto.com dostatok finančných prostriedkov na pokrytie výberov používateľov.

 

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Veľký marketing Crypto.com a problémy burzy?

Crypto.com na Slovensku nepatrí k veľkým gigantov, ale v zahraničí a hlavne v USA si burza počas celého roka 2021 urobila veľké kampane. Jej reklama sa dokonca objavila aj na majstrovstvách sveta v hokeji, UFC a F1. Ako uviedol Fontech, špekuluje sa, že počas leta musela burza prepustiť až 1 000 zamestnancov. Jej reklamy sa už takmer vôbec neobjavujú, a ak aj, tak iba z reklamných kampaní zazmluvnených na niekoľko rokov dopredu.

Začínajú sa objavovať špekulácie, že počas posledných 2 rokov burza minula zbytočne veľké prostriedky na reklamy zamerané na retailových investorov. Keďže mali podpísané kontrakty na stovky miliónov dolárov, je otázne, či časť peňazí od investorov nebola použitá na reklamne kampane burzy. To by mohlo naznačovať podobný scenár, aký mala burza FTX.

Prečo je lepšie si vybrať peniaze z búrz?

V prípade burzy FTX sa situácia menila prakticky každú hodinu. Vyhlásenie CEO burzy Crypto.com preto rovnako nemusí mať žiadnu reálnu hodnotu a skutočnosť môže byť niekde úplne inde. Preto najsprávnejšie riešenie je pouvažovať nad držaním kryptomien na akejkoľvek burze a radšej si všetky kryptomeny vybrať na vlastnú peňaženku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance