HACK – Z krachujúcej burzy Cryptopia zase zmizli peniaze

0

Ak sa nejaký ten rok zaujímate o kryptomeny, iste si pamätáte na burzu Cryptopia, ktorá skrachovala po hacku v roku 2019. Útočníkom sa vtedy podarilo ukradnúť obrovské množstvo kryptomien. Zvyšok peňazí sa následne presunul veriteľovi, spoločnosti Stakenet, ktorej úlohou bolo bezpečne uschovať mince a neskôr ich vyplatiť používateľom Cryptopie.

Portál Stuff dnes informoval o, že 1.2.2021 zo peňaženky spoločnosti Stakenet odišli kryptomeny v celkovej hodnote 45 000 dolárov. Likvidátor Grand Thornton, ktorý riadi proces likvidácie burzy a vyplácania zvyšných peňazí jej bývalým zákazníkom, vyhlásil, že tento prevod nikto neautorizoval. Pravdepodobne teda šlo o ďalší hack a zabezpečenie spoločnosti Stakenet zlyhalo.

„Ak k tejto neoprávnenej transakcii došlo pod dohľadom Granta Thorntona, musia používateľom vysvetliť, prečo nezabezpečili krypto aktíva, a ako k nim niekto mohol získať prístup.“

Nie len burzy, ale aj vlády majú občas problém so zabezpečením. Preto by ste nemali dôverovať ani jedným, ani druhým. Hackeri sa nedávno napichli na ruské vládne servery a ťažili na nich Monero!

Hackeri sa napichli na servery ruskej vlády – Ťažili na nich kryptomeny!

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre