Bitcoin vykazuje slabú aktivitu.
Bitcoin vykazuje slabú aktivitu. Zdroj: Shutterstock.com/CAT Foto

Podľa on-chain analýzy od Glassnode neexistujú jasné známky obrátenia trendu a preto riziko, že korekcia bude pokračovať, stále existuje. Bitcoin síce javí známky dlhodobého dna, no to ešte neznamená, že spotová cena nemôže spadnúť ešte nižšie.

Pozrieme sa na metriku, ktorá jasne definuje aktivitu v sieti. Prílev nového dopytu je vždy spojený s rastom aktívnych adries. Poďme si teda rozobrať aktuálnu aktivitu a porovnať ju s minulosťou.

  • Rastúci trend – Trh sa vyznačuje rastúcou aktivitou v sieti. Do siete vstupuje aj viacero nových používateľov a ruka v ruke s tým sa zvyšujú aj objemy, keď starší investori predávajú mince novým.
  • Klesajúci trend – Situácia je presne opačná a na trhu dominuje klesajúca aktivita v sieti. Obrat trendu nenastáva hneď, pretože kým sa mince znovu presunú k novým majiteľom, trvá to dlhšie.
Bitcoin - aktívne adresy
Bitcoin – aktívne adresy. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin analýza – cena vytvorila maximum a pokračuje v korekcii

Bitcoin neindikuje reverziu trendu

Z dlhodobého hľadiska je trend aktívnych adries rastúci. Teraz však na grafe prevláda klesajúci trend. Medzi októbrom a novembrom 2021 nastal posledný rastúci trend, ktorý však nebol podporený dostačujúcim dopytom a cena nedokázala prekonať ATH.

Trend je zjavný aj z grafu poplatkov, ktoré majú tendenciu stúpať, keď je na sieti viac aktivity. V súčasnosti však na tomto grafu nevidíme rastúci trend.

Transakčné poplatky
Transakčné poplatky. Zdroj: Glassnode

Aktuálnu situáciu by sme tak mohli zhodnotiť ako pokračujúcu. To znamená, že aktivita v sieti neindikuje obrat trendu a naznačuje, že zatiaľ zostáva príliš malý prílev nového dopytu. Na obrat trendu si pravdepodobne budeme ešte musieť počkať.

Mohlo by ťa zaujímať: 2 signály, ktoré predpovedajú, že Bitcoin spadne na 20 000 dolárov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance