Solana obeťou hackerského útoku, z peňaženiek zmizli milióny dolárov!

Kategorie: Novinky
Solana a hackerský útok. Zdroj: Shutterstock.com/BravissimoS

Kryptomena Solana sa stala obeťou hackerského útoku. Používatelia masovo hlásia ukradnutie finančných prostriedkov bez ich vedomia. Hacknuté peňaženky sú Phantom, Slope a TrustWallet.

Aktuálne sa zdá, že množstvo peňaženiek, ktoré sa stali terčom útoku, dosiahlo 8 000. Odcudzených bolo vyše 8 miliónov dolárov, ktoré putovali na viacero peňaženiek. Ukradnuté boli predovšetkým tokeny SOL a SPL.

Postihnutí boli hlavne majitelia mobilných peňaženiek. Útočník pravdepodobne získal schopnosť podpisovať transakcie v mene nič netušiacich majiteľov kryptomien. Tento útok otvára opäť otázku bezpečnosti peňaženiek, ktoré sú nonstop pripojené k internetu. Tieto peňaženky sú totižto menej bezpečné v porovnaní s hardvérovými peňaženkami.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Sú kryptomeny Ponziho schéma?

Solana v korekcii

Phantom sa vyjadril, že neverí, že ide o problém peňaženky. Plánujú taktiež aktualizáciu, ktorá prebehne po analýze informácií o útoku. Aktuálne nie je jasné, či je zraniteľnosť obmedzená iba na blockchain Solana.

Slope taktiež uviedol, že v súčasnosti spolupracuje so Solana Labs a ďalšími protokolmi založenými na Solane.

Tým, že útočník získal prístup k súkromným kľúčom, vážne dehonestuje bezpečnosť protokolu. Navyše, nejde ani zďaleka o prvý hack Solany, čo opäť môže negatívne ovplyvniť dôveru v protokol. Hodnota ukradnutej sumy navyše ešte nemusí byť konečná, pretože hack ešte môže prebiehať.

SOL/USD 1D

SOL/USD 1D. Zdroj: TradingView

Cena Solany medzitým za posledných 5 dní klesla o zhruba 16 % a v korekcii pokračuje. Aktuálne však už dva mesiace cena vytvára sideway pohyb a osciluje okolo hladiny 40 dolárov. Aktuálne dianie na protokole však určite neprospeje ani spotovej cene, ktorá by sa mohla prepadnúť ešte hlbšie.

Mohlo by ťa zaujímať: Bola podaná žaloba na kryptomenový projekt Solana. Sieť je údajne nebezpečná pre investorov