Solana a hackerský útok. Zdroj: Shutterstock.com/BravissimoS

Kryptomena Solana sa stala obeťou hackerského útoku. Používatelia masovo hlásia ukradnutie finančných prostriedkov bez ich vedomia. Hacknuté peňaženky sú Phantom, Slope a TrustWallet.

Aktuálne sa zdá, že množstvo peňaženiek, ktoré sa stali terčom útoku, dosiahlo 8 000. Odcudzených bolo vyše 8 miliónov dolárov, ktoré putovali na viacero peňaženiek. Ukradnuté boli predovšetkým tokeny SOL a SPL.

Postihnutí boli hlavne majitelia mobilných peňaženiek. Útočník pravdepodobne získal schopnosť podpisovať transakcie v mene nič netušiacich majiteľov kryptomien. Tento útok otvára opäť otázku bezpečnosti peňaženiek, ktoré sú nonstop pripojené k internetu. Tieto peňaženky sú totižto menej bezpečné v porovnaní s hardvérovými peňaženkami.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Sú kryptomeny Ponziho schéma?

Solana v korekcii

Phantom sa vyjadril, že neverí, že ide o problém peňaženky. Plánujú taktiež aktualizáciu, ktorá prebehne po analýze informácií o útoku. Aktuálne nie je jasné, či je zraniteľnosť obmedzená iba na blockchain Solana.

Slope taktiež uviedol, že v súčasnosti spolupracuje so Solana Labs a ďalšími protokolmi založenými na Solane.

Tým, že útočník získal prístup k súkromným kľúčom, vážne dehonestuje bezpečnosť protokolu. Navyše, nejde ani zďaleka o prvý hack Solany, čo opäť môže negatívne ovplyvniť dôveru v protokol. Hodnota ukradnutej sumy navyše ešte nemusí byť konečná, pretože hack ešte môže prebiehať.

SOL/USD 1D
SOL/USD 1D. Zdroj: TradingView

Cena Solany medzitým za posledných 5 dní klesla o zhruba 16 % a v korekcii pokračuje. Aktuálne však už dva mesiace cena vytvára sideway pohyb a osciluje okolo hladiny 40 dolárov. Aktuálne dianie na protokole však určite neprospeje ani spotovej cene, ktorá by sa mohla prepadnúť ešte hlbšie.

Mohlo by ťa zaujímať: Bola podaná žaloba na kryptomenový projekt Solana. Sieť je údajne nebezpečná pre investorov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance