Warren Buffett a CEO Binance Changpeng Zhao
Warren Buffett a CEO Binance Changpeng Zhao, zdroj: www.shutterstock.com/IvanKristianto

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance hovorí, že on a legendárny investor Warren Buffett majú spoločnú podobnú investičnú stratégiu. Avšak povedal, že on určite nebude presviedčať, či už Bufffeta alebo kohokoľvek iného, investovať do kryptomien.

„Mám obavy, že ak by používal alebo investoval do kryptomien, jeho znalosti sa tu nemusia aplikovať. Je potrebné mať zručnosti alebo vedomosti o tom, ako udržať svoje vlastné kryptomeny v bezpečí. Je to nový spôsob investovania,“ zdôraznil CZ.

Mohlo by ťa zaujímať: Šéf banky JPMorgan Jamie Dimon opäť kritizuje kryptomeny a odporúča, aby sme boli opatrní!

Stará vs. nová škola investovania

Generálny riaditeľ financií Changpeng Zhao (CZ) sa vyjadril vo veci CEO Berkshire Hathaway, legendárneho investora Warrena Buffetta a investícií do kryptomien.

Zhao ocenil Buffettove investičné zručnosti a skúsenosti po prečítaní jeho knihy s názvom „Warren Buffett: Inside the Ultimate Money Mind.“ Kniha poskytuje hlbokú analýzu Buffettovej múdrostí, zložitú mozaiku myšlienkových pochodov, ktoré Buffett sám nazýva „peňažnou mysľou“.

CZ sa opýtali, čo by robil, keby sedel v miestnosti s Buffettom a ako by mu vysvetlil investovanie do kryptomien.

Zhao odpovedal: „Určite by som sa ho nesnažil presvedčiť, aby investoval do kryptomien. Myslím si, že nie je potrebné, aby každý jeden človek musel teraz investovať do kryptomien.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

CEO kryptoburzy Binance rešpektuje Buffetta

CZ si okrem toho myslí, že on a Buffett majú podobné investičné stratégie. Tvrdí, že Buffett nie je investor, ktorý rád diverzifikuje svoje portfólio.

„Rád drží malý počet akcií, ktoré veľmi dobre pozná. Preto nechce diverzifikovať a vlastniť stovky akcií, v ktorých si nie je istý. Táto stratégia je veľmi podobná mojej osobnej. Osobne držím len BNB a BTC. Nediverzifikujem v rôznych kryptomenách.“

„Práve z dôvodu nediverzifikovania neinvestoval do Bitcoinu alebo iných digitálnych aktív. To je ale úplne v poriadku. Nemusíme ho do ničoho presviedčať,” zdôraznil Zhao.

Šéf najväčšej kryptoburzy Binance ďalej dodal a poznamenal, že nie je potrebné ho dostať do investovania kryptomien. „Buffet má dostatok peňazí. Je už v úplne inej fáze života, kde si myslím, že ďalšie vzdelávanie, filozofia a učenie sú pre neho veľmi cenné. Generálny riaditeľ Berkshire Hathaway je úspešný investor a človek, ktorého veľmi rešpektujem,“ dodáva CZ.

Čítaj ďalej: Podvodníci sa v októbri obohatili o 9 miliónov dolárov – využili live streamy na YouTube

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance