Kryptomeny Jamie Dimon
Kryptomeny Jamie Dimon, zdroj: www.shutterstock.com/MemoryStockphoto

Generálny riaditeľ globálnej investičnej banky JPMorgan Jamie Dimon zas a znova kritizoval a varoval investorov pred nakupovaním kryptomien.

„Opakujem, kryptomena nemá žiadnu vnútornú hodnotu. V podstate kupujete nekrytý token. Buďte opatrní.”

Generálny riaditeľ a kryptoskeptik Jamie Dimon sa podelil so svojím názorom na americkú ekonomiku, infláciu či kryptomeny v rozhovore pre CBS Boston.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin zatiaľ nepredstavuje pre ekonomiku žiadne veľké riziko, hovorí úradník Bank of Canada

Jamie Dimon zostáva skeptikom aj naďalej

Opýtali sa ho, či by ľudia mali investovať do kryptomien v súvislosti s aktuálnym vzostupom na trhu, ktorý povzbudzuje mnohých investorov, aby vložili peniaze do kryptomien.

Dimon odpovedal nasledovne. „Ja som voči tomu skeptik. Technológia blockchain je skutočná, ak ju dokážeme použiť na určité veci, ktoré majú úžitok. Časť DeFi môže byť taktiež užitočná. Kryptomeny však nemajú žiadnu vnútornú hodnotu. V podstate kupujete akýsi token. Prečo ich je tak veľa, to neviem, a myslím si, že v akciách, cenných papieroch, a najmä v krypte a podobných veciach sa odohráva priveľa špekulácií. Bol by som veľmi opatrný,“ podelil sa o svoj názor šéf banky JPMorgan.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Či sa to niekomu páči alebo nie, Bitcoin ide ďalej

Dimon však dodal: „V žiadnom prípade ale neberiem právo ľudí a nech si každý robí, čo chce v tejto slobodnej krajine”.

Najvyšší predstaviteľ je skeptický voči Bitcoinu už dlhšiu dobu. V októbri dokonca povedal, že BTC je bezcenný a spochybňoval obmedzené množstvo kryptomeny (21 miliónov). Uznal však, že jeho banka JPMorgan chápe a akceptuje to, že klienti majú záujem o túto triedu aktív a začali ponúkať klientom niektoré investície do kryptomien. Analytici dokonca prišli s predpoveďou, že cena jedného dňa presiahne 146 000 dolárov.

Čítaj ďalej: Hillary Clintonová znova kritizuje kryptomeny – Vyzýva Bidena, aby zastavil manipuláciu zo strany Ruska a Číny!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre