Bitcoin prerazil 46 000 $ a ukončil triangel.
Bitcoin prerazil 46 000 $ a ukončil triangel. Zdroj: Shutterstock.com/phanurak rubpol

Bitcoin nakoniec po viac ako dvoch mesiacoch ukončil ascending triangel a prerazil rezistenciu 46 000 $. V čase písania sa cena obchoduje na úrovni 47 200 $. Teraz je ďalším krokom určiť, kam až bude súčasný rastúci trend pokračovať a vysvetliť si, čo vlastne tento preraz znamená. Potvrdilo sa totižto prvé rastúce maximum od ATH.

Cena potvrdila 123 bottom formation pattern, ktorý potvrdzuje reverziu trendu. Navyše, tento preraz bol sprevádzaný aj rastúcimi objemami, čo je taktiež bullish signál. Najbližšie dni očakávam pokračovanie trendu, nie však bez korekcie. Sledujem target na hladine okolo 51 000 $. Následne by však bolo zdravé, keby cena išla do krátkodobej korekcie a vychladla, pretože sa prehreje a RSI už teraz indikuje prekúpenosť.

Bitcoin ukončil dvojmesačný triangle
Bitcoin ukončil dvojmesačný triangle. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Veľké bitcoinové adresy držiace vyše 1 000 BTC prudko akumulujú

Bitcoin ukončil triangel

V súčasnosti sa altcoiny taktiež nachádzajú v rastúcom trende, no ani zďaleka nie sú v rovnakej fáze ako Bitcoin. Opäť teda platí, že Bitcoin ide ako prvý. Očakávam preto dobiehanie Bitcoinu altcoinami a tak aj dominancia Bitcoinu môže najbližšie obdobie klesať a altcoiny, naopak, budú rásť silnejšie.

Korelácia medzi akciovým trhom a Bitcoinom sa tak potvrdila a to isté možno očakávať od korelácie altcoinov voči hlavnej kryptomene. Z dlhodobého hľadiska tak cena definitívne potvrdila dno a koniec korekcie.

Mohlo by ťa zaujímať – Korelácia Bitcoinu s indexom S&P 500 dosahuje 17-mesačné maximum, keď cena začala bullrun

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre