Elon Musk bude predmetom vyšetrovania
Elon Musk bude predmetom vyšetrovania. Zdroj: Shutterstock.com/Vectorfarmer

Elon Musk sa podľa najnovších správ ocitol pod paľbou federálnych úradov a údajne bude predmetom vyšetrovania. Môže to negatívne ovplyvniť niektoré kryptomenové projekty?

Musk predmetom vyšetrovania?

Najbohatší človek na svete bude údajne vyšetrovaný federálnymi úradmi v súvislosti s nákupom sociálnej siete Twitter za 44 miliárd dolárov. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvoláva na žalobu Twitteru proti Muskovi, ktorá bola podaná na súd 13. októbra.

Podľa informácií tak sága okolo kúpy Twitteru zďaleka nekončí. Podľa Reuters sú vo vyšetrovaní určité nejasnosti a nikto presne nevie, prečo bude Musk vyšetrovaný.

Konkrétnejšie informácie pre médiá uviedol Muskov právnik Alex Spiro, ktorý prekvapil svojou odpoveďou. Podľa jeho slov je táto správa falošná. Vyšetrovaný nemá byť Musk, ale Twitter. Predstavitelia sociálnej platformy však zatiaľ neurobili žiadne vyhlásenie v tejto veci.

Prečítaj si tiež: Sú akcie Twitteru teraz investícia roka? Podľa miliardára Davida Einhorna rozhodne áno

Elon Musk musí plánovaný obchod zrealizovať do lehoty 28. októbra. Tento dátum bol stanovený sudkyňou Kathleen McCormickovou. Ak sa mu to podarí, môžeme očakávať pozitívne výsledky v prípade kryptomeny Dogecoin. Musk bol viackrát pozvaný do predstavenstva Twitteru ako akcionár a na stretnutiach navrhoval pridať DOGE ako možnosť platby za predplatné Twitter Blue. Po oznámení obnovenia rokovaní o nákupe Twitteru cena kryptomeny DOGE vzrástla o 10 %.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance