Šuškalo sa o spolupráci Facebooku so Stellarom

BITmarkets BITmarkets

Facebook údajne poprel vstup do diskusie s kryptospoločnosťou Stellar (XLM), informoval denník Cheddar 10. augusta. Business insider totiž oznámil, že Facebook a Stellar uvažujú o potenciálnom partnerstve.

Hovorca spoločnosti Facebook údajne povedal denníku Cheddar:

„Nezaujímajú nás akékoľvek diskusie so spoločnosťou Stellar a neverím tomu, že budeme vychádzať z ich technológie.”

Zdroje zo spoločnosti Stellar údajne zase uviedli, že:

„Bolo by logické, aby spoločnosť Facebook zaznamenávala platobné transakcie na distribuovanú knihu akou je Stellar.”

A je možné, že si to niektoré denníky mylne vyložili ako začiatok spolupráce.

Facebook, blockchain a Stellar

Spoločnosť Facebook nič-menej s Blockchainom skutočne koketuje a vo firme sa začali tvoriť divízie, ktoré na zmienenej technológii už pracujú. Presné použitie nám však zatiaľ nie je známe.

Stellar je open-source protokol slúžiaci na uskutočňovanie transakcií. Začiatky Stellar siahajú do roku 2014. Vtedy Jed McCaleb (tvorca eDonkey – decentralizovanej peer-to-peer siete) a Joyce Kim položili prvé základy pre jej vznik. Spočiatku bol založený na protokole Ripple, avšak po prevedení niekoľkých zmien v kóde sa táto sieť forkla, aby mohla naďalej fungovať ako samostatný subjekt.

V júli spoločnosť Stellar získala certifikát Sharia v oblasti prevodu peňazí a tokenizácie aktív. Stellar teda bude možné využiť v oblasti finančných služieb, kde je vyžadované dodržiavanie zásad islamského financovania. XLM je jednou z desiatich najlepších kryptomien a zatiaľ nevyzerá, že by tomu malo byť inak.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Dariusz.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje: CointelegraphCheddarBusiness insider

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.