[Správy] S Ripple môže najnovšie platiť 5 miliónov používateľov • Ledger pridal 8 nových kryptomien do svojej peňaženky a ďalšie novinky

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptoakceptácia: S Ripple môže najnovšie platiť 5 miliónov používateľov • Ledger pridal 8 nových kryptomien do svojej peňaženky • Svetová premiéra: Najväčšia austrálska banka vydá blockchain obligácie • Malvér zameraný na Bitcoin bankomaty je na predaj • Microsoft odhalil novú službu Ethereum Blockchain-as-a-Service • V 36 afrických krajinách sú kryptomeny významne zastúpené

Kryptoakceptácia: S Ripple môže najnovšie platiť 5 miliónov používateľov

Päť miliónov ľudí na Filipínach sa teraz môže rozlúčiť s tradičným fiatom a môže použiť XRP na zaplatenie svojich účtov. Filipínsky kryptoportál BitPinas ohlásil, že XRP je teraz k dispozícii na použitie na platobnej platforme coins.ph. Táto stránka umožňuje používateľom na Filipínach zaplatiť svoje účty priamo v kryptomenách. Stránka bola spustená v roku 2014. V súčasnosti má 5 miliónov používateľov a plánuje do roku 2020 zvýšiť zákaznícku základňu na 20 miliónov. Spoločnosť tiež ponúka Bitcoin, Ethereum a Bitcoin Cash. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Ledger pridal 8 nových kryptomien do svojej peňaženky

Ledger pridal 8 nových kryptomien, ktoré budú teraz podporované zariadeniami Ledger Nano S. n. Najnovšie budú zariadenia Ledger Nano S podporovať PoA, VeChain, Icon, WanChain, Ontology, Kowala, Particl a RSK, čo predstavuje 37 jeho aplikácií. Spoločnosť taktiež oznámila, že plánuje uverejňovať nové aplikácie kryptomien každý prvý utorok v mesiaci. Pomôže to používateľom aj vývojárom, pretože budú vedieť, kedy môžu očakávať spustenie nových verzií.

HW peňaženky ako Ledger sú prijaté držiteľmi kryptomien kvôli bezpečnosti, ktorú ponúkajú. Ukladajú súkromné kľúče do bezpečnej oblasti prístroja a nikdy neopúšťajú zariadenie. V roku 2017 spoločnosť Ledger predala milión hardvérových peňaženiek v hodnote takmer 53 miliónov dolárov. Viac sa dočítate TU: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Svetová premiéra: Najväčšia austrálska banka vydá blockchain obligácie

Austrália si udržala pozíciu, ktorá je priaznivá pre blockchain. Jej vláda podporuje rozvoj blockchain technológií. Teraz sa pripravuje vydanie prvej blockchain obligácie na svete, na základe mandátu Svetovej banky. Spoločnosť Commonwealth Bank of Australia (CBA) bude údajne vytvárať, prideľovať, prevádzať a spravovať dlhopisy pomocou technológie Blockchain. Dlhopis $AUD Kangaroo, nazvaný “bond-i”, bude dodaný na private blockchaine Etherea, utilizovaným Svetovou bankou a CBA vo Washingtone a Sydney. Platforma Blockchain bola navrhnutá a vyvinutá CBA Innovation Lab’s Blockchain Center of Excellence a nezávislý audit jej technickej architektúry, bezpečnosti a odolnosti bol vykonaný spoločnosťou Microsoft. Viac sa dočítate TU: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Malvér zameraný na Bitcoin bankomaty je na predaj

Počet bankomatov Bitcoin stále rastie. Na celom svete sú nainštalované tisíce takýchto bankomatov. Rovnako ako sa zločinci venujú štandardným bankomatom, teraz sa zameriavajú aj na kryptomenové bankomaty. Spoločnosť Trend Micro urobila výskum v oblasti kybernetickej bezpečnosti a zamerali sa na fóra na Dark webe. Zaujali ich príspevky týkajúce sa Bitcoin bankomatov. Výskumní pracovníci našli ponuku malwaru na predaj, ktorý špeciálne navrhnutý tak, že sa zameriava kryptomenové bankomaty. Predajca ponúkol malvér za cenu 25 000 USD. Zaujímavé je, že dodávateľ tvrdí, že malvér nevyžaduje fyzický prístup k ATM. Viac sa dočítate TU: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Microsoft odhalil novú službu Ethereum Blockchain-as-a-Service

Môže byť doteraz najväčšie blockchain sponzorstvo k dnešnému dňu. Spoločnosť Microsoft v tichosti odhalila Ethereum na Azure – jej novú Blockchain-as-a-Service (BaaS), ktorá umožňuje podnikom používať a upravovať vlastné povolené ethereum blockchain siete. Nový produkt softvérového giganta údajne umožňuje spotrebiteľom a podnikom vybudovať a nasadiť decentralizované aplikácie (dApps) v súkromných a korporátnych sieťach. Namiesto využitia štandardného Proof-of-Work mechanizmu Etherea sa spoločnosť Microsoft rozhodla pre Proof-of-Authority (PoA), o ktorom si myslí, že je efektívnejším výberom bez nutnosti baníctva, hlavne s ohľadom na cieľový trh. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

V 36 afrických krajinách sú kryptomeny značne zastúpené

V správe, ktorú uverejnila africká Ecobank Transnational Inc., sa zistilo, že napriek tomu, že kryptomeny sú významnou účasťou každej z 36 afrických krajín, v ktorých spoločnosť pôsobí, iba Južná Afrika a Svazijsko prijali všeobecne priaznivý a tolerantný [regulačný] postoj týkajúci sa kryptomien. Regulačné orgány v Afrike zastávajú prístup “Počkajte a uvidíte”. Správa uvádza, že k dnešnému dňu nedošlo k rozoznateľnému regionálnemu regulačnému trendu, či už by bol priaznivý alebo nepriaznivý. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.